Skocz do zawartości
Forum

Skutki uboczne po antykoncepcji hormonalnej


Rekomendowane odpowiedzi

Od zeszłego roku rozpoczęłam swoją przygodę z antykoncepcja, najpierw pigułki dwuskładnikowe po których miałam mdłości, wypadały mi włosy i na policzkach pojawiały się dziwne krostki a wcześniej nigdy nie miałam większych problemów z trądzikiem. Brałam je może koło 2 miesięcy, ale w końcu nie byłam w stanie znieść ich dluzej więc poszłam do ginekologa po jakieś inne. Pani doktor przepisała mi tabletki jednoskładnikowe przy których równiez miałam dość uciążliwe skutki uboczne, miesiączka co tydzień, zaczęły mi tym razem na nosie wychodzić dziwne małe krostki, jednak w porównaniu do poprzednich tabletek czułam się trochę lepiej ale uznałam że nadal nie jest dobrze więc ponownie poszłam do ginekologa. Tym razem dostałam plastry przy których niestety też nie obeszło się bez mdłości przy każdym kolejnym plastrze ale to było do zniesienia bo trwało przez kilka dni, później zaczęła się jazdą z moim nastrojem, byłam strasznie emocjonalna, wiecznie bez humoru i obrażona na wszystko i wszystkich zwłaszcza na mojego chłopaka czego sama nie mogłam juz znieść... uznałam, że mam dość i poszłam do innego ginekologa. Powiedziano mi że jestem 1 przypadkiem na 1000 i kazano odstawić plastry odczekać ponad miesiąc i zrobić badania hormonalne. Badania zrobiłam nie wyszły źle a wręcz zadziwiająco dobrze i dostałam kolejne tabletki dwuskładnikowe, no i tutaj zaczyna się mój główny problem. Tabletki biorę od poniedziałku, wiem że to zaledwie 4 dni ale już mam ochotę je odstawić bo tak źle nie było. Po dwóch dniach zaczęłam mieć mdłości a do tego zauważyłam dziwną rzecz a mianowicie budzę się w nocy i rano z potwornym głodem, takim którego nigdy wcześniej nie doświadczyłam... To nie tak, ze mam duży apetyt na jedzenie, nie bo apetyt mam taki jak zwykle a nawet trochę niższy tylko ja jestem strasznie głodna, a jem normalnie, śniadanie obiad a nawet kolację starałam się jeść później żeby tego uniknąć, ale to nic nie dało, myślę że przy tym głodzie jest mi jednocześnie niedobrze... Nigdy w życiu tak nie miałam i jest to naprawdę uciążliwe. Nie mylcie też tego z takim zwyczajnym głodem naprawdę ja mam wrażenie jakbym miała umrzeć z tego głodu... Z kolejnym dniem jest coraz gorzej w dzień mdłości a w nocy i rano umieram z głodu i nawet nie jestem w stanie z tym spać. Wiem, że organizm przyzwyczaja się do tabletek nawet 3 miesiące, ale uwierzcie mi ja już mam tak dość jak jeszcze nigdy i naprawdę nie wiem co zrobić. Odstawić tabletki i znów iść do ginekologa? Czy spróbować wytrwać jeszcze trochę bo być może będzie lepiej? A może macie inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Gość karliczka9

ja myślę,że z takimi dolegliwościami powinnaś się wybrać do ginekologa, bo to nie powinno mieć miejsca, pomyśl, to nie jest normalne,że tak źle się czujesz, niech ginekolog albo zmieni Ci pigułki, ale oczywiście niech najpierw zrobi badania zanim te pigułki ci dobierze ! Tak zrobił mój ginekolog zanim przepisał mi vines...

Odnośnik do komentarza
Gość onomatopeja0

Zdecydowanie poszlabym do lekarza. Ja zanim dostalam belare tez przetestowalami plastry i 3 rodzaje tabletek.. czulam sie po nich zle ale nie az tak jak ty dlatego byloby to dla mnie niepokojace... pogadaj z lekarzem, moze lepsze bylyby tabletki z mala iloscia hormonow..

Odnośnik do komentarza

A czy ktoś Cię zmusza do antykoncepcji hormonalnej? Twój organizm reaguje w taki sposób, gdyż sygnalizuje Ci, że to mu szkodzi. Możesz dalej się zmuszać do stosowania tabletek, plastrów, etc. i w końcu Twoje ciało "ustąpi", bo nie będzie miało wyjścia, lecz to nie zmieni faktu, że tabletki dalej będą siać spustoszenie w nim i po latach będziesz żałować, że kiedykolwiek zaczęłaś ingerować w naturalny biorytm swego organizmu.
Nie czytaj jakie są skutki uboczne brania hormonów, tylko zaznajom się z konsekwencjami tego.

Odnośnik do komentarza
Gość kasienkaka

organizm sygnalizuje po prostu,że coś jest nie tak, bo tabletki sa kiepsko dobrane (brak badań etc) Ciało "ot tak" nie ustępuje. To nie lata 60/70 gdzie antykoncepcja to była bomba hormonalna, teraz antykoncepcja jest korzystna i każda cechuje się różnym poziomem hormonów, więc wybór jej powinien być indywidualny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...