Skocz do zawartości
Forum

Czy nie mogę już tego przesunąć?


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,biorę tabletki anty Sylvie30.Pierwszą tabletkę w środy,ostatnią we wtorki,krwawienie dostaję w sobotę popołudniu. Chce na stałe przesunąć cały cykl,aby weekendy mieć wolne od krwawienia i abym kończyła tabletki w piątek,a zaczynała pierwszą po przerwie w sobotę. W tą środę,24maja rozpoczynam opakowanie wiec obecnie nie mogę już tego przesunąć? Ale 13czerwca skończę to opakowanie, czyli już od soboty 17 czerwca powinnam zacząć następne opakowanie, aby tak zmienić cykl?

Odnośnik do komentarza

Rozumiem że masz takie tabletki jak belara czyli 21 + 7 dniowa przerwa? I chcesz skrócić tą przerwę tak? Jeśli tak to ok, możesz skrócić, albo zupełnie z niej zrezygnować, ale w takiej sytuacji powinnaś się liczyć z plamieniem śródcyklicznym a krwawienie z odstawienia może nie wystąpić wcale przez kolejne 1-2 opakowania.

Odnośnik do komentarza

Tak, mam 21 tabletek + 7 dni przerwy. Myślałam tez o tym żeby nie robić tej przerwy tylko od razu zacząć brać drugie opalowanie, ale w moim przypadku to kiepska opcja. Krwawienie chce przesunąć z weekendów, gdyż w to lato mam 3 przyjęcia/wesela i akurat wypadają dokładnie w te soboty z krwawieniem(które mam dość obfite) wiec wolałabym na stałe przesunąć dzień rozpoczynania kolejnych opakowań na sobotę.

Odnośnik do komentarza

I tak, chce skrócić przerwę, gdyż jutro tj. 24 maja zaczynam nowe opakowanie które będę brać do 13 czerwca. Normalnie po tym następne opakowanie powinnam zacząć w środę 21 czerwca, a ja chce zacząć brać tabletki w sobotę 17 czerwca i wtedy przyjmując 21 tabletek skończę je w piątek 7 lipca, zrobię 7 dni przerwy i następne opakowanie zacznę w sobotę 15 lipca itd. Czy dobrze to rozumiem ? Czy przy takich modyfikacjach zapewniona jest ochrona czy potrzebne dodatkowe zabezpieczenie ?

Odnośnik do komentarza
Gość dudninka

Strasznie to zagmatwane ale powiem tak, przy tabletkach takich 21+7 dni przerwy, takich jak belara itp jesteś zabezpieczona jeśli bierzesz tabletki regularnie, nie pomijasz i nie wydłużasz przerwy, natomiast skracać zawsze ją możesz bez problemu i też będziesz zabezpieczona.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...