Forum Dom

Podłoga i kolor ścian w kuchni

~konter

~konter

Pomóżcie przy doborze podłogi oraz koloru ścian w kuchni. Jasne, kremowe meble – kuchnia średniej wielkości, z oknem od strony północnej.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Ekspert Dekoral

~Ekspert Dekoral

Najważniejsze to zachować spokój! Przeanalizujmy wszystko po kolei. Masz średniej wielkości kuchnię z niewielkim dostępem do światła słonecznego oraz jasno kremowe meble. Wniosek? Potrzeba Ci jasnych, stonowanych kolorów, które rozjaśnią i optycznie powiększą Twoje pomieszczenie. Pomaluj ściany na naturalną bawełnę bądź jedwabny popiel – będą stanowić idealne tło dla jasno kremowych mebli. Przemyć intensywny odcień w dodatkach – brąz, fiolet bądź burgund sprawdzi się idealnie! Kuchnia od razu nabierze charakteru, ale jej nie przytłoczysz. Podłogę proponowałabym również w delikatnym odcieniu np. jasne drewno. Harmonia i spójność przede wszystkim!

~ikter

~ikter

Jestem podobnego zdania. Jeśli kuchnia jest średnia i nie jest tak bardzo słoneczna to pomalowanie ścian na ciemny kolor może optycznie ją pomniejszać. Poza tym zbytnie kontrasty zwylke nie wygladają dobrze. Kolorek lepiej umieśćić w akcentach ( kolorowych doniczkach czy poduszkach na krzesłach). A nie na dużych powierzchniach. Ściany polecam pomalować na kolor biały.
Modne są również plytki mozaikowe:
https://home100.pl/plytki-do-kuchni W sklepie jest sporo tego typu motywów.
Dobrze wyglada to tutaj:
https://home100.pl/img/imagecache/13001-14000/product-media/Carmen-Fiorella-Martia-15x15cm-plytka-podlogowa-patchwork-35786-680x680.jpg

~miwawa

~miwawa

ja bym do takich mebli wzięła jakąś jasną podłogę, może nawet białą, ewentualnie szarą i w sumie ściany też na szaro pomalowała z tym że koniecznie farbą specjalną do kuchni dulux easycare. wiadomo, wilgoć swoje robi i to trzeba ściany jakoś dobrze ochronić przed wodą i grzybem

~ksawery749

~ksawery749

Zastanawiam się, co wybrać do kuchni - kafelki czy popularne ostatnio szkło lacobel? Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie?

~onkaY

~onkaY

Zastanawiam się, co wybrać do kuchni - kafelki czy popularne ostatnio lewatywy lacobel? Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie?