Forum Ciąża i dziecko

najlepsze witaminy przed ciążą

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~pozzziomka

~pozzziomka

Mój gin mi poleci mamadha jak się przygotowywałam do ciązy, plusem na pewno było to że mogłam te witaminy potem już całą ciążę brać przeez wszystki trymesty bez konieczności zmian. Solidny mają skład, ja mam problemy z ciśnieniem dlatego w ogóle nie solę, unikam kawy i miałam niedobory jodu, na szczście w mamadha jest go sporo a jet super ważny dla układu nerwowego dziecka

~majka227

~majka227

Dieta to podstawa, mi w pierwszym trymestrze ciągle towarzyszyły mdłości , ciężko było mi się zmusić do jedzenia, miałam jedynie ochotę na warzywa i owoce. Ważne żeby też odpowiednio się wspomagać witaminami, ja cały czas brałam mama dha premium, skład ma dobry , krótki ale wartościowy.

~lubzi

~lubzi

Co myslicie o kwasie foliowym naturell folian? Kupilam sobie kilka dni temu, cena mi odpowiada, wiem że zawiera ten bardziej przyswajalny kwas, planuję jesze kwasy omega do tego dokupić. Chyba kwas foliowy jest najważniejszy pred ciążą?

~kurakokosza

~kurakokosza

Nie wiem czy sam kwas foliowy to taki dobry pomysł, lepiej wziąć kompleks witamin, chociażby wpomniane mamadha i wtedy masz pewność że wszystkie braki są uzupełnione, a mogę się założyć ze jak większość Polek nie jesz za dużo ryb, a dha głównie wrybach jest, to jest istotny składnik dla dobrego rozwoju wzroku, mózgu i układu nerwowego