Skocz do zawartości
Forum

Czy sperma musi być głęboko, żeby doszło do zapłodnienia?


Gość milunisia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość milunisia

Witam, jestem dziewczyną w wieku 17 lat. Ostatnio podjęłam decyzję z moim chłopakiem i w walentynki tego roku (czyli jakieś 2 tygodnie temu) po raz pierwszy uprawialiśmy seks. Pierwszy raz był z prezerwatywą, ale potem było nam z nią bardzo niewygodnie. Od tamtej pory robiliśmy to jeszcze kilka razy ale już bez zabezpieczenia (przy czym bardzo uważaliśmy i andrzej wychodził ze mnie tuż przed wytryskiem, tak że ten następował już na zewnątrz..) ale wtedy wszystko było mokre i chciałabym wiedzieć czy tyle ile na mnie wyleciało, a raczej we mnie ale tylko troszkę i bardzo płytko, jest w stanie mnie zapłodnić? Jak to jest z tym zapładnianiem? Czy sperma musi dotrzeć jakoś wyjątkowo daleko, czy wystarczy że było jej troszkę tuż przy "ujściu"? I od kiedy występują mdłości? Chciałabym to wiedzieć ponieważ wczoraj wieczorem i dzisiaj rano bardzo mnie mdliło, ale nie wymiotowałam. Mam nadzieję że było to spowodowane bólem głowy. Czytałam już te wszystkie artykuły o objawach ciąży, ale im więcej tego czytam tym mam coraz większe wątpliwości. Podobno leży to w psychice, efekt placebo? A, no i dodam że najbliższa miesiączka wypada mi dopiero 7 marca, więc czy do tego czasu mam żyć w niepewności? chciałam od razu iść do apteki i kupić test ciążowy, ale w sumie nie wiem kiedy ewentualne zapłodnienie nastąpiło. Pewnie powinnam iść do ginekologa, ale wtedy musiałabym iść z mamą, dlatego zanim jej cokolwiek powiem wolę zapytać eksperta pisemnie. Z góry dziękuję i proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Zdarza się, że do zapłodnienia dochodzi, gdy sperma jest tylko u ujścia pochwy, ale już wewnątrz. Plemniki mogą przemieszczać się dalej w śluzie wydzielanym przed narządy rodne kobiety. Stosunek przerywany to żadna metoda antykoncepcyjna, więc niestety ryzyko ciąży jest jak najbardziej duże, zwłaszcza, jeśli stosunku są tez w dni płodne. Test ciążowy wykonaj w planowym terminie miesiączki.

Odnośnik do komentarza

Test należy wykonać zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Większość testów domowych opiera się na próbce moczu. Test zaleca się robić rano po przebudzeniu. Przeczytaj dokładnie ulotkę i zastosuj się do tego co napisał producent, a będziesz miała większą pewność, że wynik jest prawidłowy.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio razem z dziewczyna troche nas ponioslo.. Zaczeliśmy sie penetrować.. Pierw ja jej umilalem.. Pozniej mnie razem masturbowalismy az doszedlem.. Iii polecialo troche.. Jaka jest szansa na ciąże ? Dodam ze nie wkladalem jej penisa do pochwy.. I jakie tabletki po najlepiej zastosowac? Bo oboje stwierdziliśmy że nie jesteśmy gotowi na seks ( sytuacja działa się w niedziele poznym wieczorem )

Odnośnik do komentarza

Ja i mój mąż kochałem się i mówił że nie znajdę w ciążę jeśli on będzie miał główkę na samym wyścigu w pochwie co to robiliśmy za każdym razem szedłem do łazienki zrobić siku niby miałam dostać okres 11.11minelo już kilka dni i dalej tego okresu nie ma a przed okresem zawsze tydzień przed bolał mnie brzuch byłam zdenerwowana i nic mi się nie chciało proszę pomóżcie dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

malolacie nie pisze sie i nie mowi "ruchac" bo to brzydko ,lepiej zwal sobie gruche ,a nie robic malolatowi dziecko ,bo kto je wychowa> jak nie masz pojecia o seksie i zyciu. wez sie do nauki j.polskiego i to najlepiej od pisania poprawnie i dobierania słów. nastepnie zamiast palic papierochy pod smietnikiem uczeszczaj na lekcje biologii i zapytaj pania jak to robia zwierzatka , a wez tez pod uwage, ze od walenia gruchy rosna wlosy miedzy palcami u rak i interes bedziesz mial maly bo od czestego sciskania i "pompowania" do siebie zawsze sie skurcza.

Odnośnik do komentarza

Sperma nie musi być głęboko, może być też płytko i może dojść do zapłodnienia, jeśli masz pecha... Ja żeby się nie przejmować stosuję pigułki Vines i mam problem z głowy, maja mało hormonów, a przy okazji pms jakby mniejszy ;)

Odnośnik do komentarza

Co do spermy czy jest głęboko czy płytko Wszystko zależy od predyspozycji partnerów płodności żywotności plemników Czasem wystarczy że znajduje sie na wargach sromowych by po chwili przedostała sie do wewnątrz a takie płukanie woda jeszcze ułatwia dotarcie w głąb dla plemników ! Ty myslisz że wypłukujesz a wpychasz je pod ciśnieniem w głąb pochwy

Odnośnik do komentarza

Jeśli nie czujesz się gotowa na ciąże, to nie ryzykuj w ten spsób się kochając. Stosunek przerywany to żadne zabezpieczenie. Poczytaj trochę na temat płodności na NaturalnaPlodnosc.pl, kup testy ciążowe i wykonaj i naucz się na przyszłość, że seks to nie zabawa, czy zdążymy, tylko trzeba podejść do tematu poważnie.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam pytanie. Miesiąc temu kochałem sie z dziewczyną. Sex był super , oboje przeszliśmy orgazm. Ale podczas wytrysku wyszedłem z niej. ( jak zawsze) Lecz po chwili stwierdziliśmy że mamy za mało i Jeszcze raz będziemy się kochać . Tylko że nie wytarlem po stosunku penisa więc pewnie coś spermy zostało pod skórą. Więc gdy kochalismy się drugi raz czy mogłem ja wtedy zaplodnic .. ??

Odnośnik do komentarza
Gość Justyna1402

Witam ja z chłopakiem staramy się o 2 dziecko i od paru miesięcy kochamy się i on cały czas wlewa we mnie zastanawia nas czy musi włożyć dość głęboko czy nie konieczne czytam teraz tu posty i widzę że nie musi tak daleko czy módl by mi ktoś powiedzieć czy my robimy coś nie tak . Z córeczką było prościej to była chwila i już byłam w ciąży

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...