Forum Alergia

Leki na alergię

~artryb

~artryb

Czy któryś z leków na alergię jest naprawdę skuteczny, a jeżeli tak to który?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~joanna1808

~joanna1808

Co zrobić gdy leki na alergię nagle przestają działać?

~rosiczka

~rosiczka

ja mam sprawdzony latopic, po 3miesiacach regularnego bstosowania widocznie zmniejszyl u mnie objawy alergii, a u mojego malenstwa calkowicie ja wyleczyl, podobno wlasnie probiotyki podawane do2roku zycia moga calkowicie wyeliminowac alergie, pozniej lagodza objawy, podam link do stronki producenta: latopic.pl

~heartbroken

~heartbroken

Jakie znacie dobre leki na alergię u nastolatków, mniej wiecej w trakcie dojrzewania ?

~liliannaa

~liliannaa

u nastolatków latopic też bedzie skuteczny, u znajomej syn byl w wieku dojrzewania kiedy ujawnila mu sie alergia, przez jakies 3-4 miesiace pil latopic, po tym czasie szczerze mowiac nie widzialam u niego juz zadnych oznak alergii, ten lek chyba jest dla wszystkich grup wiekowych

alergolog Joanna Tylżanowska

alergolog Joanna Tylżanowska

Odpowiedź eksperta

Nie ma jednego dobrego leku na alergię dla wszystkich alergików. Oczywiście, co jakiś czas na rynek wprowadzane są leki przeciwalergiczne nowych generacji, są one zwykle skuteczniejsze od tych starszych. Jednakże trzeba pamiętać, że skuteczność leku to nie wszystko. Dobry lek musi być dobrze tolerowany przez pacjenta, nie dawać objawów niepożądanych ( senność, kołatanie serca, wzrost apetytu ). Są to sprawy bardzo indywidualne, każdy alergik może zareagować na ten sam lek inaczej, mieć lub nie mieć na niego objawów niepożądanych. Na szczęście, obecnie na rynku jest tak dużo specyfików przeciw alergii, że prawie każdemu pacjentowi udaje się dopasować odpowiednie dla niego leczenie.

97240 alergolog-joanna-tylzanowska Kobieta, 54 lata, Warszawa
~sndriuuuu

~sndriuuuu

jaki lek kupić przeciwko allergii ??
im droższy tym bardziej skuteczniejszy ??

biorę allertec oraz zyrtec ..

zakichana

zakichana

na każdego moze działać coś innego. U mnie pomaga clatra w tabletkach - jedna dawka na dzień i zazwyczaj pomaga przez 24 h. Można brać od 12 roku zycia. To nowy lek, ja też biorę od niedawna, bo na poprzedniej wizycie przepisał mi go alergolog.

120925 zakichana Kobieta, 35 lat, Lubin
Asia_89

Asia_89

U mnie najlepiej działa Zyrtec, ale on jest na receptę. Z takich aptekowych i ogólnodostępnych Allegra i Allertec nie są najgorsze. W sytuacjach kryzysowych pomagają.

121545 asia-89 Kobieta, 29 lat, Łódź
Dr n. med. Tomasz Grzelewski

Dr n. med. Tomasz Grzelewski

Odpowiedź eksperta

Z leków na alergię najlepszy jest ten który odczula. To znaczy ten który po 3 latach regularnego stosowania powoduje ustąpienia objawów alergii. Chodzi o podskórne lub doustne odczulanie!

--

Zobacz mój profil na ranking.abcZdrowie.pl

103399 dr-n-med-tomasz-grzelewski Mężczyzna, 44 lata, Łódź
~Kornelja

~Kornelja

W aptece kupisz sporo leków bez rezepty, choćby Hitaxa Fast. Zapytaj farmaceuty, na pewno ci doradzi któy będzie dobry i cię nie "otumani"