Forum Alergia

Alergia na żelazo

~darkael

~darkael

Czy można dostać uczulenie na żelazo zawarte w wodzie?? Po wypiciu wody w Nałęczowie w pijalni wód ze źródła (żelazistej) wyskoczyły mi plamy na ręce, wszyscy wmawiali mi na miejscu że to słońce lecz po wyjściu na słońce już po całym zdarzeniu wysyp nie powtórzył się.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Lebiotka

~Lebiotka

sądzę że jak najbardziej mogło to być uczulenie.Aczkolwiek niekoniecznie na żelazo tylko na coś innego. Po wypiciu takiej wody miałbyś raczej alergię pokarmową niż skórną. Może czegoś dotknełeś, jakieś roślinki, albo czego innego

alergolog Joanna Tylżanowska

alergolog Joanna Tylżanowska

Odpowiedź eksperta

Słusznym wydaje się podejrzenie, że nagła pokrzywka, która pojawiła się po wypiciu wody z Nałęczowa, była wynikiem uczulenia jakichś składników wypitej wody. Może było to żelazo, a może coś innego. Rozumiem, że dziwnym wydaje się fakt, że woda, która przecież leczy, może komuś zaszkodzić. Ale tak to już jest z alergią pokarmową. Pokarmy, które znane są powszechnie jako odżywcze, zdrowe, jeśli zostaną podane osobie nadwrażliwej i uczulonej na dany składnik, spowodują skutek odwrotny, po prostu zaszkodzą. Doskonałym przykładem jest mleko krowie ogóne uważane za bardzo dobre źródło wapnia, białka. Podane uczulonemu dziecku spowoduje wysypkę, biegunkę, katar, kaszel.

97240 alergolog-joanna-tylzanowska Kobieta, 55 lat, Warszawa