Forum Alergia

Katar alergiczny

Iskra

Iskra

Słuchajcie mam taki problem. przez cały rok mam katar. to już przestaje być śmieszne. Cały czas musze używać kropli do nosa bo inaczej jest kicha, duszę się i nie mogę normalnie oddychać przez nos. Przez takie coś strasznie źle sypiam. Cały czas muszę chodzić z kroplami i tymi cholernymi kroplami. Mam tego dosyć
Byłam na testach, ale one jakoś dziwnie wyszły. Wyszło mi że jestem uczulona na truskawki a przecież jem je odkąd pamiętam i nic mi nie było.To samo z pyłkami, wyszło że jestem uczulona na pyłki topoli, a nic takiego nie ma miejsca. Już nie wiem co robić, stosuję krople od ponad roku ( tak wiem ze powinnam je stosować tylko tydzień, ale co innego mogę zrobić). Czy to możliwe abym miała jakąś utajoną alergię albo nie wiem połączone kilka. Proszę pomóżcie

14 iskra Kobieta, 33 lata, Lublin

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~litu

~litu

Ta wiosna mnie wykończy, non stop mam zatkany nos, alergolog dał mi krople które nie działają… Znacie coś sprawdzonego na katar alergiczny?

alergolog Joanna Tylżanowska

Odpowiedź eksperta

~pomarancza1988
jak poradzić sobie z katarem alergicznym

Aby doraźnie poradzić sobie z katarem alergicznym, należy wziąć odpowiednie leki. Podstawowe środki to leki antyhistaminowe, przyjmowane doustnie 1 raz na dobę, w postaci tabletek lub syropów dla dzieci. Jeżeli tabletki nie wystarczają, alergolog zwykle wypisuje na receptę aerosol do nosa, który znacznie zwiększa skuteczność leczenia. Czasem, jeśli katar alergiczny jest wynikiem alergii na roztocza kurzu domowego, wystarczy bardziej zadbać o czystość w domu, usunąć dywany, wykładziny z podłóg, często zmieniać pościel.

97240 alergolog-joanna-tylzanowska Kobieta, 55 lat, Warszawa
~ojachura

~ojachura

Czy puch topoli, którego wszedzie pełno jest uczulajacy?

Wikencjusz

Wikencjusz wpis edytowany

Mam pytanie. Mój chłopak od ponad pół roku ciągle kicha i to nie z powodu przeziębienia, albo innej choroby. Najbardziej mu się to wzmaga podczas kąpieli. Czy ktoś ma jakiś pomysł co tomoże być, albo z czym to może być związane? Alergia na coś? Ale on nigdy alergikiem nie był.

99518 wikencjusz Kobieta, 29 lat, Katowice

Odpowiedź eksperta

~ojachura
Czy puch topoli, którego wszedzie pełno jest uczulajacy?

Pacjenci z alergią na pyłki roślin często uważają, że puch topoli to pyłki tego drzewa, które uczulają. A tak naprawdę, wówczas w powietrzu unoszą się pyłki traw, a topola dawno przekwitła. Pyłki są maleńkich rozmiarów, nie widzimy ich ( rząd kilku mikrometrów ), natomiast puch topoli jest widoczny z daleka. W puchu przenoszone są nasiona topoli, które nikogo nie uczulaja.

Odpowiedź eksperta

Wikencjusz
Mam pytanie. Mój chłopak od ponad pół roku ciągle kicha i to nie z powodu przeziębienia, albo innej choroby. Najbardziej mu się to wzmaga podczas kąpieli. Czy ktoś ma jakiś pomysł co tomoże być, albo z czym to może być związane? Alergia na coś? Ale on nigdy alergikiem nie był.

Alergia może wystąpić w każdym wieku. Wyzwolić ją może jakaś infekcja, stres, zmiana warunków zamieszkania, pracy. Nasilone kichanie od pół roku, bez cech infekcji, zdecydowanie wymaga konsultacji lekarza alergologa, który wykona odpowiednie testy alergiczne, po czym zleci odpowiednie leczenie.

etorebeczka

etorebeczka

czasem testy nie mówią prawdy, ja robiłam je mojemu synkowi i powychodziły dziwne wyniki, ponów testy i znajdź dobrego alergologa

--

sklep z torebkami

103219 etorebeczka Kobieta, 20 lat, Śląsk
~Robertem

~Robertem

Też miałem katar alergiczny, do tego dochodziły jeszcze duszności. okazało się że miałem alergię na pyłki i co roku objawy wracały ze zdwojoną siłą. Na szczęście znalazłem stronę alergikus.pl gdzie zapisałem się na testy alergiczne. Rzeczywiście wyszła alergia na pyłki i postanowiłem odczulić się. Na następny rok w okresie pylenia objawy alergii już nie wystąpiły. Szczególnie polecam naturopatę Jacka Wikarskiego, nie jest on lekarzem ale to bardzo dobry specjalista, który wie bardzo wiele na temat alergii.

~jtyhr

~jtyhr

zrób testy, najlepiej w jakiejs poradni/przychodni. ja robilam ostatnio w Krakowie w Pracowni Alergologii i Immunologii (Alergomed) i wyszlo, ze faktycznie mam uczulenie;/

Anton08

Anton08

Ten katar jest okropny. Walczę z nim od dziecka, o różnych porach roku - nie ma zasady. Choć zazwyczaj zimą mam po prostu totalnie zatkany nos, a latem raczej dokucza płynny, choć też nie zawsze. Strasznie upierdliwa sprawa, byłem kilka razy u alergologów, lecz żaden skutecznie tego nie wyleczył.

137572 anton08 Mężczyzna, 33 lata, Warszawa