Depresja lęk natręctwa fobie i inne

Podejrzenie depresji - gdzie szukać pomocy?

~o...l

~o...l

Czy ja mam depresję? Ciągle odczuwam smutek. Udaje przed wszystkimi że jest okej, a tak naprawdę w środku wołam o pomoc. Nie potrafię tego zmienić. Mam myśli samobójcze. Od mojej próby samobójczej dzieliły mnie minuty. Uratował mnie mój ojciec który przyjechał wcześniej z pracy. Nie wiem co mam zrobić. Również nie akceptuje tego jak wyglądam, przez to występuje u mnie samoagresja. Proszę mi pomóc, bo nie potrafię sama sobie z tym poradzić, a nikt mnie nie rozumie. W sumie boję się powiedzieć o tym rodzicom.

~Onika

~Onika

Miałam ten sam problem już od podstawówki, jeśli boisz się powiedzieć rodzicom lub po prostu nie wiesz jak to zrobić poproś o pomoc pedagoga szkolnego, a jak boisz się nawet tego to spróbuj przekazać wszystko co czujesz przyjaciółce albo komuś innemu komu bardzo ufasz i wtedy razem coś wymyślicie. Im wcześniej zdiagnozujesz depresję tym lepiej dla ciebie, bo nieleczona będzie wracać. U mnie mimo wielu wizyt u lekarzy ta depresja w ciągu 8 lat zamieniła się w osobowość borderline, do tego naprawdę bardzo impulsywna depresję i paranoje, a to wszystko to jeszcze większy koszmar niż to co przeżywałam na początku