Skocz do zawartości
Forum

Gen otyłości w rodzinie i problem z utratą wagi


Gość otyły

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam 25 lat, jestem kawalerem i chce coś zrobić z sobą. W mojej rodzinie od strony taty dominuje gen otyłości i nikt z nim nie walczy. Ważę 99 kg przy wzroście 176cm. Będąc dzieckiem miałem ten sam problem ale w okresie dojrzewania uprawiałem dużo sportu i zmieniony metabolizm pomógł. Udało mi się zrzucić 20 kg przez pół roku, później z wiekiem waga się ustabilizowała na ok.80 kg i tak do 23 roku życia. Pod koniec studiów udało mi się schudnąć 5 kg. z wagi 90 kg. W tym momencie pracuję, jednocześnie po pracy dużo czasu spędzam przed komputerem, razem średnio nie mniej niż 8 godzin dziennie plus dojazdy samochodem ok 1,20 h dziennie. Jeżdżę na basen raz w tygodniu i mam zbilansowane posiłki. Tzn. zamiast ziemniaków ryż z kaszą na zmiany i raczej potrawy pieczone mało tłuste, staram się jeść rano serek z jedną kromką chleba (razowca) i potem za 4 godziny kanapkę (chuda wędlina, warzywa i razowiec), o 16 obiad, który jest gotowy czyli płaski talerz zupy i talerz drugiego dania. Praktycznie koło 20.00 1-2 kanapki, chyba że coś robię fizycznie to koło 22.00. jem, ok godz. 0.00 idę spać i pobudka 5.50. co 2 tygodnie szkoła i też dużo siedzę, w wolne dni odsypiam poranne wstawanie (pobudka koło 10-11) ni i dalej "odrabianie lekcji"
I czemu tu piszę, moja waga waha się w granicach 2 kg i nie widzę postępu. Potrzebuję pomocy.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzech laskowy

bo masz za mało ruchu! i nieregularne posiłki. Bo jeśli dobrze rozumiem to wstajesz o 5.50 i jesz śniadanie potem masz 4 godziny przerwy czyli posiłek powinieneś jeść koło 10 następny po 4 godzinach czyli o 14 kolejny o 18 i kolacja o 22 zakładając że idziesz spać o północy. Tak powinno to wyglądać. Powinno się jeść 4-5 posiłków dziennie co 3-4 godziny. Do tego ruch. Skoro siedzisz przed kompem większość czasu, jeździsz samochodem to tego ruchu za dużo nie masz i to własnie widać po twojej wadze. Jak zaczniesz ćwiczyć np 3 razy w tygodniu to zobaczysz efekty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...