Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć 20 kg w wieku 13 lat przy aktywności fizycznej?


Gość CeDoKsus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Od dziecka zmagam się z otyłością, w wieku 8 lat byłem już na diecie, aby zrzucić 20kg nadwagi. Wszystko gładko poszło. Nigdy jakoś specjalnie szczupły nie byłem, jednak ostatnio sporo przybrałem na wadze.
Mam 13 lat, mierze 176 cm wzrostu i ważę 90 kilogramów.
Jestem raczej osobą która wiele czasu spędza przy komputerze [tworzymy strony internetowe, programy, etc] oraz na nauce. Jednakże - w roku szkolnym uczęszczam na treningi tenisa stołowego oraz piłki nożnej, gdzie na prawdę przez 2-3 godziny dziennie jesteśmy w stanie się nabiegać i wypocić.
Poza tym, dużo jeżdze na rowerze z moim tatą - w jeden dzień jesteśmy w stanie zrobić 60-70 km. Zazwyczaj jednak takie wycieczki urządzamy sobie jedynie w weekendy z powodu pracy ojca. Samemu dziennie [jeżeli oczywiście jest odpowiednia pogoda] przejeżdzam przynajmniej 10km rowerem.

Ostatnio próbowałem diety 1300 kcal, jednak jakoś bez wypowiedzi osoby która potwierdzi, że u mnie to by zadziałało ciężko mi było pracować nad dietą. Przez 2-3 tygodnie takiej niby diety [bo często podjadałem, nie zawsze trzymałem się wyznaczonych posiłków] trzymałem się ciągle na mojej wadze - 90kg, nie mniej, nie więcej.

Mogę prosić o wypowiedź osoby która zna się na rzeczy, powie mi jaką dietę wybrać, aby schudnąć nie za dużo i nie za mało. Ile powinienem ważyć, i tak dalej.

Prosiłbym o jakiś przykładowy jadłospis, wyznacznik kalorii, etc.

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

1300 to zbyt mało... po za tym co to za dieta skoro podjadałeś i jej nie przestrzegałeś. Po to ona ma zasady żeby się ich trzymać. Inaczej nie będzie żadnego efektu. Zacznij jeść regularnie, małe posiłki, bez słódyczy, bez fast foodów itp rzeczy. Dołacz do tego ćwiczenia, codziennie po 60 minut i powinno zacząć spadać

Odnośnik do komentarza

Witam,
Radziłabym na początku poprosić rodziców o zrobienie podstawowych badań w tym poziomu cukru, aby wykluczyć przyczyny chorobowe Twojej otyłości.
Po za tym postaraj się jeść co 3 godziny, maksymalnie co 4 mały posiłki. Śniadanie jedz w ciągu godziny od przebudzenia. Może to być np owsianka na wodzie z wkrojonym jabłkiem lub pestkami dyni, lub garstka musli ze szklaną mleka, lub serek wiejski z koperkiem czy szczypiorkiem. Następnym posiłkiem powinno być II śniadanie tu możesz zjeść jakiś owoc: jabłko, gruszkę, brzoskwinię czy banana, z innych propozycji to np jogurt owocowy, buteleczka chłodnika, czy małą kanapkę z ciemnego pieczywa z wędliną i pomidorem czy ogórkiem.
Po II śniadaniu czas na obiad, tu podejrzewam, że jesteś zależny od tego co ugotuje mama, ale postaraj się poprosić mamę o mniejszą porcję. Unikaj smażonych rzeczy i tłustych sosów. Podziel sobie talerz na 3 części. Połowę talerza powinna zajmować sałatka, surówka czy pokrojone warzywo. Połowa z pozostałej części to miejsce na ziemniaki, ryż, kaszę czy makaron. To co zostało to cześć przeznaczona na mięso. Po obiedzie zjedz mały podwieczorek np 2 ciasteczka owsiane, szklana soku owocowego czy 2 kostki czekolady ( byle nie nadziewanej)
Po podwieczorku czas na kolację, jedz ją na 3 godziny przed snem. Kolacja powinna być lekka i łatwostrawna np kanapki z wędliną, jajecznica, sałatka z jajkiem na twardo itp.
Unikaj słodyczy, fast foodów i kolorowych napojów gazowanych, ponieważ zawierają one dużo kalorii. Do picia polecam Ci wodę mineralną ( bezsmakową), zieloną herbatę, czy domowe kompoty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...