Skocz do zawartości
Forum

Konsystencja posiłku a zdrowie


Gość aalison

Rekomendowane odpowiedzi

Czy lepiej zjeść np jabłko i pomarańczę czy wypic sok z nich zrobiony (a raczej taki jakby mus- zmiksowane owoce). chodzi mi o aspekt trawienia, przyswajania witamin, błonnika, ale również o metabolizm. nie jest tak ze płynne produkty jako posiłki (jeśli wypiję ten mus zamiast zjeść owoce) wpłyną zle na mój metabolizm, bo są łatwiej trawione i organizm odbierze to jako brak posiłku?

Odnośnik do komentarza
Gość Nie bo nie

Na pewno zmiksowane posiłki są lepiej trawione, i łatwiej przyswajane ale... czujemy się szybciej po nich głodni, co sparawia że szybciej sięgnięmy po nich po coś do jedzenia, po za tym sądzę że po nich bardzo syzbko skoczy cukier

Odnośnik do komentarza

~Nie bo nie
Na pewno zmiksowane posiłki są lepiej trawione, i łatwiej przyswajane ale... czujemy się szybciej po nich głodni, co sparawia że szybciej sięgnięmy po nich po coś do jedzenia, po za tym sądzę że po nich bardzo syzbko skoczy cukier

dlaczego po płynie ma szybciej skoczyć cukier? przecież go nie słodzę, to tylko zmiksowane owoce.

Odnośnik do komentarza

Reyka
ja jestem zwolenniczką jedzenia normalnych produktów, bo przecież mówi się że najwięcej witamin jest w skórce i zaraz pod skórką. A do wyciskania soków czy robienia musu z nich najcześciej ściąga się skórkę

a jeśli nie sciągnę skórki?

Odnośnik do komentarza

~aalison
~Nie bo nie
Na pewno zmiksowane posiłki są lepiej trawione, i łatwiej przyswajane ale... czujemy się szybciej po nich głodni, co sparawia że szybciej sięgnięmy po nich po coś do jedzenia, po za tym sądzę że po nich bardzo syzbko skoczy cukier

dlaczego po płynie ma szybciej skoczyć cukier? przecież go nie słodzę, to tylko zmiksowane owoce.

No tak, Reyka ma rację. Zmiksowane owoce są mocno rozdrobione i zmielone, glukoza szybciej jest wchłaniania i stąd może pojawić sie skok poziomu cukru.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...