Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego chudnę tak powoli?


Gość Moniaaa1

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego ze mam 172, waże ok. 65kg, mam 17 lat. przez zimę przytyłam jakies 8 kg i postanowiłam to zrzucić. od 3 lat nie jem mięsa. zmieniłam sposób żywienia, i teraz moje menu wygląda mniej więcej tak: w szkole jem duży jogurt z ziarnami, w domu ryż z jogurtem lub owocami/warzywa z ryżem/same warzywa, podwieczorek i kolacja - jakis koktajl z mleka i/lub jogurtu naturalnego i sezonowych owoców/ jogurt/ sałatka owocowa, czasem zjem jakies jabłko lub pomarańczę między posiłkami. jem co 3-4 godziny i ostatni posiłek przed 19, piję duzo wody (min, 2,5 litra dziennie)
wczesniej jadłam duzo czekolad, 4x wieksze obiady, jadłam nawet o 23, podjadałam, nie przejmowałam się co jem i jak to na mnie wpływa. teraz, co prawda, czuję sie lepiej, mam ładniejszą cerę, więcej energii, ale mam wrażenie, ze chudnę bardzo powoli. Co moge z tym zrobić, myslałam o przejściu na diętę 500 kcal na tydzień i potem kontynuować jedzenie takie jak teraz. czy to dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza

Witam,
To zły pomysł, który może pogorszyć sprawę. Po czym wnioskujesz, że wolno chudniesz? Ważysz się? Mierzysz obwody? Może tylko tobie się tak wydaje?
Co do Twojego odchudzania to Twoja waga jest prawidłowa i nie powinnaś drastycznie się odchudzać. 8 kg to zbyt dużo, chudnąc tyle spowodujesz powstanie niedowagi.
Jeżeli chcesz poprawić wygląd swojego ciała powinnaś wprowadzić ruch i ćwiczenia. One przyspieszą Twój metabolizm oraz wymodelują mięśnie. To najlepszy sposób.

Odnośnik do komentarza

waże sie i mierzę obwody i nie jestem zadowolona z efektów, patrzac na to, ze zmniejszylam ilośc przyswajanych kalorii co najmniej o połowę.
czy moja aktualna dieta jest zdrowa? powinnam cos w nią włączyć? (ryby i mieso odpada)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...