Skocz do zawartości
Forum

Plan treningowy dla początkujących biegaczy


Gość marcinhp

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcinhp

Dzień dobry,

Z racji tego, że ostatnio znacznie przytyłem(178cm, lekko ponad 90 kg), to postanowiłem wziąć się za siebie. Jako że jestem amatorem w tej dziedzinie, to chciałbym prosić o pomoc. Chciałbym stworzyć rozsądną tygodniową rozpiskę - nie mam dostępu do siłowni, pływalni czy tym podobnych, więc raczej postanowiłem skupić się na innych metodach - bieganiu, rowerze, ćwiczeniach domowych typu brzuszki, przysiady czy pompki. I tutaj zaczynają się moje schody.

W kwestii biegu postanowiłem bazować na tej stronie:

Plan treningowy dla początkujących biegaczy

I tutaj teraz pytanie. Czy mogę wpleść w te same dni ćwiczenia domowe. Ewentualnie gdzie 'wcisnąć' rower? Byłbym ponadto wdzięczny, gdyby ktoś pomógł w ustaleniu w miarę uniwersalnej diety - spotkałem się z wieloma metodami i tak naprawdę sam nie wiem co jest owocne. Niekoniecznie musi być to droga na skróty - mam motywację, więc jestem gotów na odpowiednie poświęcenie.

Z góry dziękuje,

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość Nie bo nie

Z własnego doświadczenia wiem że organizm potrzebuje 1 dnia odpoczynku pomiędzy forsownymi trenigami. Więc lepiej trenować co drugi dzień. Jeśli bardzo chcesz to możesz w te dni przerwy rozciągać się, ale ćwiczyć inną partię mięśni, tak by nogom dać czas do regeneracji:)

Odnośnik do komentarza

Ostatni czytalem w mens health swietny artykuł o tym. Jesli pragniesz moge Ci go przepisać. Ale pamiętaj ze idealne bieganie to to co 2 dzień. Codziennie może byc nie zdrowe i moze przeciazyc stawy. Biegaj bez obciazen,z butami amortyzujacymi kostke i wsumie tyle ile dasz rade. Albo napoczatku troche i z kazdym tygodniem zmniejszaj. Pamietaj ze nie cwiczy sie "zeby schudnac" tylko cale zycie. Bieganie to samo zdrowie. Co do artukułu to pisz to jak znajde czas przepisze. Co do diety. Przed treningiem wypij kawe i jakies weglowodany(nic ciezkiego) po bieganiu jakieś białko(nie duzo). Jesli chcesz schudnac biegaj po prostej drodze. Jak bedziesz biegał po schodach to Twoj tluszcz zamieni sie w miesnie. Po prostej sie to unormuje. Pozdro ; )

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...