Skocz do zawartości
Forum

Ćwiczenia na zgrabne uda dla nastolatki


Gość so...96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Mam na imię Sonia i mam problem z moją wagą. Otóż za parę miesięcy a dokładniej za 4 i pół miesiąca będę tańczyła poloneza. Wyobrażam siebie w dopasowanej sukni do mojego ciała. Ale niestety moje ciało nie nadaje się do takiej sukni. Otóż mam 15 lat, wzrost 168, a moja waga to 75kg ;(. Co mam zrobić żeby schudła 15 kg lub 20 w takim czasie? Wiem, że powinnam ćwiczyć brzuszki, biegać itp. Ale jak dużo mam robić tych brzuszków? Jak mam się odżywiać? I tak już nie jem słodyczy tak jak kiedyś, że niemal codziennie. Teraz jem słodycze raz na miesiąc. Fast foodów też unikam i różnych takich dań. Ale to daje bardzo małe efekty. Tak więc bardzo proszę o pomoc. A i chcę żeby moje uda troszkę też straciły tłuszczu. Tak więc jakie mam robić ćwiczenia na uda? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Postawiłaś sobie dość wysoko poprzeczkę jeśli chodzi o odchudzanie. nie jestem w stanie ci powiedzieć, czy uda Ci się schudnąć do czasu poloneza aż tyle.
Dobrze zrobiłaś odstawiając słodycze i fast foody. Dodatkowo powinnaś zacząć jeść 4-5 małych posiłków, ostatni na 3 godziny przed snem. To ważne aby na noc nie najadać się bardzo, ponieważ w czasie snu tempo naszego metabolizmu spada. Staraj się nie podjadać między posiłkami, jeśli najdzie cię ochota na podjadanie to spróbuj zapić to wodą mineralną.Zamiast białego pieczywa wybieraj pełnoziarniste lub razowe. Jedz dużo owoców i warzyw. Do picia przygotowuj sobie czerwoną herbatę, która przyspiesza przemianę materii oraz zielona herbatę, która oczyszcza z toksyn i ma prozdrowotne właściwości. Staraj się unikać tłustych potraw, lub mącznych typu kopytka, kluski czy pyzy, są one bardzo kaloryczne.
Co do brzuszków. To zacznij od 50 jeśli dasz radę a następnie co dwa dni zwiększaj ich ilość o 10-15. Oprócz brzuszków polecam robienie ćwiczeń aerobowych takich jak biegi, jazda na rowerku stacjonarnym ( lub zwykłym, ale zima jest więc nie bardzo można), skakanie na skakance, bieżnia lub biegi w miejscu, pajacyki. Podczas ich wykonywania spalisz znacznie więcej kalorii niż podczas robienia brzuszków.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...