Forum Żywienie i fitness

Operacje bariatryczne

~Grubaska

~Grubaska

Niedługo mam operację zmniejszenia żołądka, strasznie się jej obawiam bo nie wiem co mnie czeka i czy bedzie boleć. Może ktoś mi powie na czym ta operacja polega i czego mogę się spodziewać?

dadaaria

dadaaria

załatwileś to prywatnie czy tak Cie skierował lekarz?

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 27 lat, gdzieś pod Wawą
~Grubaska

~Grubaska

ja mam już wskazanie do operacji... Moje BMi wynosi 44 więc wstyd się przyznać idę na operację. Będę miała zakładaną opaskę ma żołądku.

Iskra

Iskra

to strasznie dużo... Opaskę z tego co wiem zakłada się najczęściej.

14 iskra Kobieta, 28 lat, Lublin
muszka19

muszka19

ja tez chce!!!! mozna cos takiego sobie zrobic na wlasne zyczenie????????

18 muszka19 Kobieta, 22 lata, Katowice
dadaaria

dadaaria

pewnie mozna ale prywatnie w jakiejs klinice operacji plastycznych i medycyny estetycznej

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 27 lat, gdzieś pod Wawą
Iskra

Iskra

Ta odpowiedź została zatwierdzona przez eksperta

wbrew pozorom to nie jest latwy zabieg. Może dojśc do komplikacji. Po za tym organizm bardzo ługo adaptuje sie do ograOperacja zakładania regulowanej opaski żołądkowej polega na założeniu opaski obejmującej 5% górnej części żołądka. W ten sposób tworzy się zbiornik o pojemności 20 – 30 ml. Opaska znajdująca
się wokoło wpustu żołądka podlega regulowaniu dzięki połączeniu jej z podskórnie umiejscowionym portem. Przez nakłucie portu przez skórę za pomocą specjalnej igły podaje się lub odbiera określoną objętość płynu. Wadami tego zabiegu są konieczność częstych wizyt pacjenta w celu regulowania opaski, możliwość zakażenia układu, migracja opaski oraz nudności i wymioty. Opaska nie zmniejsza uczucia głodu a jedynie w sposób mechaniczny reguluje ilość przyjmowanych pokarmów.
Tak więc sami widzicie, to nie jest tak, że chcę i już

karolinexxx

karolinexxx

a zona ozziego osborna to miala i jest chuda, wiec dziala, ja tez chce!!

--

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

15 karolinexxx Kobieta, 29 lat, Karolkowo
aanielkaa

aanielkaa

ale zona ozziego moze miec co chce u nas w Polsce u przecietnej Kowalskiej wyglada to nieco inaczej

17 aanielkaa Kobieta, 34 lata, Kraków
Iskra

Iskra

Po za tym to nie jest zabieg kosmetyczny czy poprawiający samopoczucie. Tego zabiegu nie robi się ze względu na chęć pomocy leniwym ludziom, którym nie chce się ruszyc 4 liter z siedzenia. Takie zabiegi wykonuje się osobom, które same nie poradzą sobie z otyłością, próbowały wszelkich diet i nic to nie dało, osobom, które oprócz otyłości olbrzymiej mają inne choroby. To nie widzi mi się chorych tylko konieczność

sindy81

sindy81

stosujcie diete garściowa wtedy żóładek sie wam skurczy naturalnie

19 sindy81 Kobieta, 33 lata, Katowice
muszka19

muszka19

no ale potem moze urosnac jak sie bedzie wiecej jadlo a ciezko pilnowac sie zawsze i zawsze jesc po garsci

18 muszka19 Kobieta, 22 lata, Katowice
~Hippiska

~Hippiska

dieta graściowa to bzdura - jedyne do czego prowadzi to osłabienie orgaznizmu, wieczny głod i niedobory

maria35

maria35

operacje bariatryczne to ostatnia deska ratunku dla ludzi chorych na otyłość...

7 maria35 Kobieta, 38 lat, Warszawa
~wr...90

~wr...90

Witam mam zaledwie 20lat i waze 121kilogramów, jestem bardzo ociążała robiłam sobie badania na cukrzyce oraz tarczyce wszystkie wyniki mam wporzadku, dzisiaj byłam u Pani doktor i poleciła mi wejście na strone szpitala Wejherowo oddział chirurgi leczenie otyłości , moj żołądek jest bardzo rozepchany, moge jeść ile wlezie poprostu już nie daje rady, chciałabym zmniejszyc sobie żołądek chirurgicznie bardzo prosze o pomoc :(

~kw...ta

~kw...ta

Jestem po operacji zmniejszenia żołądka 5 lat wstecz.Schudłam 20 kilo w ciągu roku Po tym czasie obserwuję przyrost wagi. Najpierw było to niewielkie przybieranie a w ciagu ostatniegi 1,5 roku przybieranie na wadze jest dośc duże bo 12kg . Mam bardzo duży apetyt i mimo próbowania różnych diet jem tak samo dużo jak przed operacją Co jest nie tak?Nie ukrywam, że jestem załamana czyżby zmniejszenie żołądka w moim wypadku nie zadziałało i rozciągnął on sie do dawnej wielkości? Czy mogę w tym wypadku pokusić się o opaskę żołądkową ? Proszę o pomoc Pozdrawiam majka

~ka...85

~ka...85

Witam!
Chciałabym zapytac jak moge zorganizowac sobie operacje zmniejszenia żołądka na nfz?
W wieku 16 lat wazyłam juz 146kg.potem schudłam lekami zabronbionymi i uzalezniającymi u Nas w kraju,a teraz po ciązy majac 28 lat waze znów ze 120kg.Zadna dieta,ćwiczenia po prostu nic-dietetycy,nic nie działa...
KASIA