Skocz do zawartości
Forum

Jak się odchudzić?


Gość vera12

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem mam 14 lat moja waga to 85 a wzrost 171. nie wiem jak schudną nie czuję głodu ale bym ciągle jadła bo jak nie jem to dziwnie się czuję ??? próbowałam już wszystkiego , a potrzebuję się odchudzić na wakacje . Proszę mi poradzić

Odnośnik do komentarza

Zacznij racjonalnie się odżywiać. Powinnaś spożywać 4-5 posiłków dziennie tak aby nie czuć się głodna, jednak pamiętaj, że porcje powinny być małe. Ostatni posiłek jedz na 3 godziny przed snem. Nie podjadaj między posiłkami, staraj się unikać słodyczy i niezdrowych przekąsek. Jedz dużo owoców i warzyw. Pij dużo wody mineralnej. Dodatkowo zacznij ćwiczyć, na ćwiczenia poświęć około 40 minut dziennie. Zawsze zaczynaj od rozgrzewki - 10 minut, potem główne ćwiczenia - 20 minut a potem ćwiczenia rozciągające - 10 minut.
W wolnym czasie spędzaj aktywnie każdą chwilę, wyjdź na spacer, biegaj, jeździj na rowerze czy rolkach. Staraj się jak najwięcej ruszać.
Być może Twoja chęć jedzenia może brać się ze stresu lub nudy. Wiele osób tak właśnie reaguje na stresujące sytuacje lub na nudzenie się. Ile razy zdarzyło Ci się wziąć coś do jedzenia tylko dlatego, że nie miałaś co robić. Niestety musisz nad tym zapanować i nie podjadać między posiłkami. Jeżeli Twojemu jedzeniu towarzyszą inne dolegliwości to radze udać się do dietetyka lub lekarza pierwszego kontaktu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...