Skocz do zawartości
Forum

Prawidłowa waga dla 13-latki


Rekomendowane odpowiedzi

Być może jestem przewrażliwiona, ale chciałabym o coś zapytać. Mam 13 lat, 156 cm, a ważę 52 kg. Czy to dobra waga dla mojego wzrostu i wieku? Pojawiły mi się, również rozstępy na pośladkach. Jestem przerażona.. Nie chce tak wyglądać. I powoli się załamuję. Proszę o pomoc, może wy też tak miałyście? Jak sobie poradziłyście? Dieta, lekarz, leki?
Zapraszam do odpowiadania. To dla mnie ważne.

Odnośnik do komentarza
Gość anianianianian

Dziewczyny, jesteście młode i dopiero wchodzicie w okres dojrzewania. Na tym etapie nie ustala się, czy waga jest odpowiednia, bo może się to zmieniać nawet z miesiąca na miesiąc.
Dla ogólnego zdrowia organizmu warto zrezygnować z dosładzanych soków i sztucznych napojów oraz tzw. śmieciowego jedzenia, ale dajcie spokój z dietami.
Raz naruszycie metabolizm swojego organizmu i później, w dorosłym wieku będziecie tego bardzo, bardzo żałować.
Żadnej zabawy w diety, jedynie ruch, ruch, ruch. Spacery, bieganie, basen, jazda na rowerze.
Postawcie na owoce i warzywa.

A jeżeli chcecie w dorosłym wieku być piękne i zdrowe, to zapomnijcie o wszelkich restrykcjach żywnościowych.

A gdy już będziecie dorosłe, warto zapamiętać ogólny przelicznik wagi:
waga należna: wzrost - 100, czyli dla 160 cm dziewczyny będzie to 60 kg.
Ale to na razie Was nie dotyczy, bo jeszcze Wasze ciało się zmieni, gwarantuję :) także uszy do góry, szlifować charakter, a o ciało w zdrowy sposób dbać!
Pozdrawiam ciepło w ten chłodny, październikowy dzień!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...