Skocz do zawartości
Forum

Ból w klatce piersiowej po odmie opłucnej


Gość Lukasz17543829

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lukasz17543829

Witam. Mam 20 lat i dokucza mi pewien problem. Mianowicie we wrześniu leżałem w szpitalu, powód odma opłucnowa prawostronna samoistna. Miałem jak się okazało pęknięte płuco tydzień leżenia z założonym drenem tomografia, prześwietlenie wszystko było ok więc wypuścili mnie do domu. W święta zaobserwowałem że dalej coś jest nie tak, czułem ból w klatce piersiowej ale nie był on taki jak występował przy odmie. Jakoś przeżyłem święta można powiedzieć że nie zwracałem na niego uwagi gdyż mi nie dokuczał lecz od 7 poszedłem do szkoły i już czuje że coś jest nie tak. Ból w mostku raczej taki bardziej ucisk niż ból. Gdy miałem odmę nie mogłem zrobić głębokiego oddechu gdyż zaraz bolało mnie płuco ani nie mogłem się męczyć gdyż łapały mnie duszności ale teraz nic takiego nie występuje. Mam do domu 1,5 km od przystanku, chodzę bardzo szybko wracam do domu i nie czuje bólu ani duszności jak to było w przypadku odmy. Nie wiem jak to nazwać ale jest to taki bardziej ucisk za mostkiem. Mam skierowanie na prześwietlenie płuc dostałem jeszcze we wrześniu na wszelki wypadek żeby jak coś się działo to miałem zrobić i wykonam je chyba jutro a we wtorek pójdę do lekarza rodzinnego z wynikami. Co o tym myślicie? Jakie mogą być przyczyny tego bólu? Myślę o powrocie odmy ale objawy "trochę" mi nie pasują do tych których doświadczyłem we wrześniu. Czekam na wasze odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość Lukasz17543829

No właśnie zrobiłem rano prześwietlenie, poprosiłem doktorkę żeby zerknęła na zdj czy wszystko jest ok i niby wszystko jest w porządku. Jutro wybiorę się z wynikami do lekarza rodzinnego i zobaczymy co mi powie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...