Skocz do zawartości
Forum

Domowe sposoby leczenia hemoroidów


Gość adrian4

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam taki nieprzyjemny problem... Hemoroidy. Każdy kto to ma lub kiedyś miał wie, że to poważna sprawa, która skutecznie uprzykrza życie.

Zastanawiam się czy istnieją jakieś domowe sposoby leczenia hemoroidów? Bo zazwyczaj domowe są bezpieczniejsze niż farmakologiczne. Co prawda byłem u lekarza i przepisał mi leki, ale chciałbym wspomóc to leczenie jakimiś domowymi metodami.

Bardzo proszę o opisanie jakichś. Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość bogusława73

Proponuję ci odwar z kory dębu, do którego możesz dodać napar z szałwii i rumianku. To bardzo skuteczny sposób. Już po pierwszej nasiadówce czułam wyraźną ulgę.
Po serii takich nasiadówek (kilkanaście dni 2 razy dziennie po 15 minut) hemoroidy znikają.
Warto również wzbogacić swoją dietę w błonnik i równocześnie pić dużo płynów. Pomoże to zapobiec hemoroidów w przyszłości.

Odnośnik do komentarza

Ja robiłem sobie nasiadówki po prostu w ciepłej wodzie. To rzeczywiście przynosiło ulgę. Miałem też zewnętrzne żylaki, które w dodatku krwawiły. To było okropne. Wkładałem sobie do odbytu wacik nasączony w wywarze z oczaru wirginijskiego. Zatrzymywał krew. Na szczęście mam już ten problem za sobą, ale było ciężko i współczuję wszystkim, którzy mają hemoroidy.

Odnośnik do komentarza

Hej. Na hemoroidy pomoże zmiana diety. Unikaj produktów wysoko przetworzonych (białe pieczywo, cukier, biały ryż, makaron). Zrezygnuj również z alkoholu i ostrych przypraw. Dostarczaj do organizmu dużo błonnika i pij sporo wody. Zwiększ swoja aktywność fizyczną. Pomocne będą nawet spacery. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość ra...07

Witam mam hemoroidy I stopnia. Mam pytanie czy jest to wyleczalne? A jeśli tak to czym to leczyć? Oraz czy cały czas bedę miał te bable przy odbycie? Oraz czy po operacji chemorojdy już się nie pojawią.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...