Forum Zdrowie

Domowe sposoby leczenia hemoroidów

~adrian4

~adrian4

Cześć,

Mam taki nieprzyjemny problem... Hemoroidy. Każdy kto to ma lub kiedyś miał wie, że to poważna sprawa, która skutecznie uprzykrza życie.

Zastanawiam się czy istnieją jakieś domowe sposoby leczenia hemoroidów? Bo zazwyczaj domowe są bezpieczniejsze niż farmakologiczne. Co prawda byłem u lekarza i przepisał mi leki, ale chciałbym wspomóc to leczenie jakimiś domowymi metodami.

Bardzo proszę o opisanie jakichś. Dziękuję i pozdrawiam.

~bogusława73

~bogusława73

Proponuję ci odwar z kory dębu, do którego możesz dodać napar z szałwii i rumianku. To bardzo skuteczny sposób. Już po pierwszej nasiadówce czułam wyraźną ulgę.
Po serii takich nasiadówek (kilkanaście dni 2 razy dziennie po 15 minut) hemoroidy znikają.
Warto również wzbogacić swoją dietę w błonnik i równocześnie pić dużo płynów. Pomoże to zapobiec hemoroidów w przyszłości.

~karol7p

~karol7p

Ja robiłem sobie nasiadówki po prostu w ciepłej wodzie. To rzeczywiście przynosiło ulgę. Miałem też zewnętrzne żylaki, które w dodatku krwawiły. To było okropne. Wkładałem sobie do odbytu wacik nasączony w wywarze z oczaru wirginijskiego. Zatrzymywał krew. Na szczęście mam już ten problem za sobą, ale było ciężko i współczuję wszystkim, którzy mają hemoroidy.

~dominikau0

~dominikau0

Hej. Na hemoroidy pomoże zmiana diety. Unikaj produktów wysoko przetworzonych (białe pieczywo, cukier, biały ryż, makaron). Zrezygnuj również z alkoholu i ostrych przypraw. Dostarczaj do organizmu dużo błonnika i pij sporo wody. Zwiększ swoja aktywność fizyczną. Pomocne będą nawet spacery. Pozdrawiam.

~ra...07

~ra...07

Witam mam hemoroidy I stopnia. Mam pytanie czy jest to wyleczalne? A jeśli tak to czym to leczyć? Oraz czy cały czas bedę miał te bable przy odbycie? Oraz czy po operacji chemorojdy już się nie pojawią.

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij