Skocz do zawartości
Forum

Artroskopia kolana a znieczulenie


Gość filip0

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim,

W następnym miesiącu mam mieć artoroskopię kolana i zastanawiam sie, jak to dokładnie wygląda? Czy dostaje się znieczulenie, a jeśli tak, to jakie? Z tego co wiem, to jest znieczulenie miejscowe? Lekarz powiedział mi, że będę musiał zostać 3-4 dni w szpitalu. Chciałbym wiedzieć, jak długo po zabiegu trwa rehabilitacja i czy odzyskuje się pełną sprawność?
Bardzo proszę o odpowiedzi od ludzi, którzy przeszli podobne zabiegi i o opisanie swoich przeżyć. Dodam, że bardzo lubię sport i niechciałbym z niego rezygnować w przyszłości.
Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Witam,
kilka miesięcy temu przeszedłem artroskopię. Trwa ono ok. 30 minut. Po zabiegu od razu wróciłem do domu, ale usuniecie szwów nastąpiło dopiero w ciągu dwóch tygodni od zabiegu. W moim przypadku po zabiegu zastosowano wkładki ortopedyczne, które miały na celu wyrównanie obciążeń w stawie kolanowym.Podczas artroskopii zastosowano w moim przypadku znieczulenie miejscowe.

Odnośnik do komentarza

Ja artroskopię miałam przeprowadzoną rok temu po urazie, jakiego się nabawiłam na nartach. Strasznie się tego bałam, ale w sumie nie było tak źle, jak sobie to wyobrażałam. Przez niewielkie nacięcie wprowadzili mi artroskop do stawu. Później oczywiście rehabilitacja, ale wszystko w miarę szybko wróciło do normy i pół roku temu wróciłam do mojego ukochanego sportu, czyli siatkówki!

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Artroskopia polega na oglądaniu stawu od środka za pomocą specjalnego urządzenia, tzw. artroskopu – wprowadza się do wnętrza stawu specjalną cienką rurkę metalową z układem optycznym. Pole widzenia jest oświetlone za pomocą włókien szklanych, obraz z mikrokamery wprowadzonej do stawu jest oglądany w powiększeniu na monitorze, co pozwala lekarzowi ortopedzie dokładnie obejrzeć struktury wewnątrzstawowe. W trakcie badania lekarz może zadecydować o konieczności interwencji w celu naprawy wnętrza stawu. Zabieg wykonuje się zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym. Zalecenia co do rehabilitacji są indywidualne dla każdego pacjenta. Podobnie sprawa się ma co do odzyskania pełnej sprawności.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...