Skocz do zawartości
Forum

Czerwone plamy w pachwinie


Gość bartosz4

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem. Otóż kilka dni temu zauważyłem czerwone plamy na pachwinie, z prawej strony obok penisa. Pojawiły się tylko po tej jednej stronie, a po drugiej mam tylko dwie małe kropki.

Co to może być? Czy to możliwe, że to grzybica, w takim miejscu? Czy może mi to przejść na penisa? Dodam jeszcze, że rano miejsca te wyglądają tak, jakby łuszczyła się tam skóra.
Proszę o pomoc, co to może być? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Czerwone plamy zlokalizowane w okolicach pachwiny mogą świadczyć zarówno o grzybicy, zakażeniu bakteryjnym jak i mogą być objawem wielu innych chorób dermatologicznych.
By zweryfikować przyczynę i rozpocząć leczenie konieczna jest wizyta u dermatologa (nie trzeba mieć skierowania).
Pamiętaj by nie lekceważyć takich objawów! Im szybciej rozpocznie się właściwe leczenie, tym będzie ono trwało krócej i będzie łatwiejsze! Jeżeli rzeczywiście byłaby to grzybica istnieje jak najbardziej możliwość przeniesienia zakażenia na przykład na żołądź penisa - dlatego też tak ważne jest szybkie rozpoczęcie leczenia.
Należy też pamiętać, że w przypadku posiadania partnerów seksualnych wskazana jest diagnostyka i ewentualna terapia obojga partnerów.

Odnośnik do komentarza

Cześć. Mój chłopak miał podobny problem. Pojawiły się u niego czerwone plamy w pachwinach, jednak skóra w tamtych miejscach się nie łuszczyła ani go nic nie swędziało. No tylko te zaczerwienienia, które nas oboje niepokoiły... Myśleliśmy, że to może grzybica narządów płciowych w ten sposób się objawia. Mój chłopak poszedł do lekarza. Okazało się jednak, że to nie grzybica, tylko otarcia pachwin z powodu noszenia zbyt ciasnych, uwierających spodni. Lekarz jednak stwierdził, że w takich sytuacjach, kiedy skóra jest w tych miejscach podrażniona, łatwiej o zakażenia grzybicze. Polecił mojemu chłopakowi noszenie luźniejszych spodni i teraz już nie mamy takich problemów. Zaczerwienienia w pachwinach po kilku dniach same zniknęły.

Jeśli jednak u Ciebie, oprócz czerwonych plamek, dochodzi łuszczenie się skóry, może to świadczyć o grzybicy. Radziłabym udać się do lekarza i skonsultować te objawy. Tym bardziej, że istnieje ryzyko przeniesienia zakażenia na penisa. Jeśli jesteś aktywny seksualnie, lepiej powiedz o swoich podejrzeniach swojej partnerce. Ona też powinna się profilaktycznie przebadać ginekologicznie.

Odnośnik do komentarza

Witam, nie ma powodów do panikowania, ale tez nie można tych objawów lekceważyć. Obserwuj krostki i dbaj szczególnie o higienę. Jeśli krostki nie znikną, skonsultuj się z lekarzem. Zapytaj twojej partnerki czy nie zauważyła żadnych niepokojących dolegliwości. Miałem podobny problem, który próbowałem leczyć tylko domowymi sposobami. Krostek było coraz więcej, więc pomimo wstydu, udałem się do lekarza. Dostałem jakiś specyfik do smarowania na receptę. Środek był na bazie alkoholu. Był specjalnie przygotowywany przez farmaceutę, więc nie podam ci nazwy leku. Leczenie trwało ponad 2 miesiące. Choroby nabawiłem się w sumie z własnej głupoty. Byłem z kobieta, której nie znałem dobrze i od niej się zaraziłem. Jeśli ostatnio miałeś kontakt z nowa partnerką, koniecznie idź do lekarza, nawet jeśli objawy ustąpią.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...