Skocz do zawartości
Forum

Zaczerwieniona gulka za uchem


Rekomendowane odpowiedzi

bylam u lekarza i lekarz sprawdzil uszy gardlo nie ma zapalenia natomiast rzeczywiscie jest to powiekszony wezel chlonny podobno odczynowo tylko czy to mozliwe zeby lekarz wiedzial czy jest to odczynowy czy nie przynajmniej bez badania usg?? skoro nie ma stanow zapalnych w tym rejonie? bo dla mnie jest on twardy jak kosc tylko, ze boli przy dotyku

Odnośnik do komentarza

Mój 6 letni synek od roku też ma taką gulkę za uchem.Lekarz powiedział że to powiększony węzeł chłonny i jeżeli nie powiększa się to nie ma powodów do zmartwień. Pytałam o USG ale lekarka powiedziała że może dać skierowanie ale nic to nie pokaże i nie widzi sensu. Z kolei dentystka powiedziała nam że może ten węzeł za uchem być powiększony z powodu próchnicy którą leczymy.

Odnośnik do komentarza

Witam.
Paradoksalnie kiedy węzeł chłonny boli to dobrze bo wskazuje na stan zapalny. Jeżeli zaczerwienienie nie schodzi a ból nie ustępuje może to oznaczać zapalenie węzłów chłonnych (poważna choroba może nawet do sepsy doprowadzić)
Jeżeli chodzi o węzły nowotworowe to z reguły nie bolą, są bardziej okrągłe, nie przesuwają się, powiększają i nie odpowiadają na leczenie antybiotykami. Wtedy należy się martwić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...