Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyników badania w kierunku celiakii


0.5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 2 lata temu mój syn miał gastroskopię wynik był następujący: anty- tGT IgA 0,25 RU/ml wynik badania histopatologiczne z części zstępującej XII-cy łączny zanik kosmków typ 3a wg Marsh od tamtej pory jest na diecie bezglutenowej w sierpniu tego roku zrobiłam badania genetyczne w kierunku celiakii wynik jest następujący
podjednostka alfa HLA-DQ2,2 NEGATYWNA
PODJEDNOSTKA ALFA HLA-DQ2,5 POZYTYWNA
PODJEDNOSTKA ALFA HLA-DQ8NEGATYWNA
PODJEDNOSTKA BETA HLA-DQ2,2/DQ2,5 NEGATYWNA
PODJEDNOSTKA BETA HLA-DQ8 NEGATYWNA
Objawy przed gastroskopią mojego synka to przez 9 miesięcy miał kaszel i kata przezroczysty jak kisiel, że lekarz powiedział, że ma astmę inhalacje nie pomagały. Był nerwowy osłabiony w nocy płakał przez sen zawsze około 23 - 24 godzina. nie przybierał na wadze był niski, cera przezroczysta i blada. Od momentu przejścia na dietę cera normalna nie płacze przez sen jest spokojny około 1,5 kg przybiera na rok i rośnie i ma apetyt. Brzuch go nie boli. Co mam sądzić o wynikach bo nie wiem czy ma celiakię czy nie.

Odnośnik do komentarza

Witam, czy uzyskala Pani odpowiedzi na te pytania? Moj synek ma bardzo podobne wyniki badan i tez nie wiem jaka jest diagnoza.
Jestesmy jeszcze przed gastroskopia ale transglutaminazy wyszly nam dodatnio a wynik testu genetycznego jest identyczny jak Pani synka. W podsumowaniu badania jest:
HLA DQ2.2 negatywny, HLA DQ2.5 negatywny, HLA DQ8 negatywny.
Wynik testu negatywny. Stwierdzono jedynie obecnosc allelu kodujacego podjednostke alfadla HLA DQ2.5.
Czy to nie wyklucza nam celiakii? Prosze o odpowiedz jesli uzyskala Pani juz odpowiedz na to pytanie. Dziekuje z gory

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...