Forum Zdrowie

Ból pleców po kompresyjnym złamaniu kręgów kręgosłupa

~Malt

~Malt

Rok temu skoczyłem z wysokości czego efektem było kompresyjne złamanie 2 kręgów piersiowych i jednego lędźwiowego. Po roku - systematycznie biegam, ćwiczę na siłowni, jednak przy dłuższym siedzeniu w jednej pozycji lub przy pracy bolą mnie plecy, ale w dolnym odcinku kręgosłupa, kilka centymetrów nad pośladkami.
Czy ten ból będzie towarzyszył mi do końca życia, czy są sposoby aby się go pozbyć?
I czy ten uraz nie wyklucza mnie w jakimś stopniu z większej aktywności fizycznej?

~mgmg

~mgmg

Tradycyjnie zadam pytanie: co na to Twój lekarz? Ten lekarz, który Cię badał, który widział wszystkie zdjęcia rtg itp. On będzie wiedział najlepiej, jakiego rodzaju problemy pozostawiły tamte złamania i co prawdopodobnie czeka Cię w przyszłości.
Jeżeli ostatni raz lekarza widziałeś pół roku temu, może warto zapisać się do niego jeszcze raz?

Lek. Jacek Ławnicki

Lek. Jacek Ławnicki

Odpowiedź eksperta

Witam!
Opisane dolegliwości mogą wskazywać na patologię w obrębie lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa. Niestety, bez zbadania oraz oceny badań dodatkowych nie jest możliwe określenie przyczyny dolegliwości oraz rokowania. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego. Po postawieniu diagnozy będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.

87201 lek-jacek-lawnicki Mężczyzna, 27 lat, Lublin