Skocz do zawartości
Forum

Eliptyczny rumień po ugryzieniu przez kleszcza a borelizoa


Gość hokku

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Mój synek (2 lata i 8 miesięcy) został ugryziony przez kleszcza w okolicy pępka. Przez miesiąc nic się nie działo. Po miesiącu pojawił się rumień wielkości około 2 cm. Udaliśmy się do lekarza, który zapewnił mnie, że nie ma mowy o boreliozie. Po kolejnych dwóch tygodniach rumień przybrał postać elipsy o wielkości ok. 7 na 4 cm. Po kolejnej wizycie u tego samego lekarza dowiedziałam się, ze być może to jednak jest borelioza. Wykonaliśmy badanie Western blot i obecnie czekamy na wynik.
Mam pytanie, czy lekarz nie powinien podjąć leczenia po pierwszej wizycie i czy jeżeli jest to borelioza to czy leczenie nie będzie zbyt późne.

Odnośnik do komentarza

Nie jest za późno ,osobiście znam osobe która po około roku od ukąszenia rozpoczeła leczenie i nie wystepuja u niej żadne objawy.

Dziwi mnie ,że od razu po ukąszeniu nie poszliście do lekarza ,tylko czekaliście aż miesiąc. Tym bardziej że to małe dziecko i kleszcz mógł przenosi KZM co u takiego dziecka mogło by sie skończyc tragicznie. Lekarz zaraz po wizycie powinien przepisac antybiotyki (tak na wszelki wypadek ,u mnie tak zrobił zaraz po ukąszeniu ).

Odnośnik do komentarza

U mojego syna zauważyłam dziisaj pierścień na skórze. Ma średnicę 1 zł , skóa jest zaczerwieniona i cieplejasza niż reszta. Co to może być. Uczulenie cyz coś go ugryzło. W weekend bylismy na spacerze w lesie ale chyba kleszcze w styczniu nie bytują?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...