Skocz do zawartości
Forum

Czerwone nogi a złe krążenie


Gość magdalena-magdalena

Rekomendowane odpowiedzi

Gość magdalena-magdalena

Witam. Mam złe krążenie w nogach. Wystarczy że chwilę postoję w miejscu lub siedzę w jakiejś niewygodnej pozycji moje nogi robią się sino czerwone wygląda to baaardzo nieestetycznie. Czy macie jakiś skuteczny sposób na pozbycie się tej dolegliwość? Mam też trochę popękanych naczynek głównie na lewym udzie.

Odnośnik do komentarza

Witam !
Opisane objawy mogą świadczyć o niewydolności żylnej, a w związku z coraz cieplejszymi dniami dolegliwości stają się zapewne coraz dotkliwsze. Myślę, że powinien to zobaczyć chirurg naczyniowy. Konieczne będzie wykonanie badania USG doppler żył kończyn dolnych celem stwierdzenia przyczyny dolegliwości. Szeroko reklamowana farmakoterapia jest zwykle tylko dodatkiem do właściwego leczenia, którym jest kompresjoterapia (noszenie specjalnych, uciskowych podkolanówek lub pończoch uciskowych). W przypadku stwierdzenia w USG niewydolności żył powierzchownych w nogach może być potrzeba usunięcia chirurgicznego tych żył. Co do pękających naczynek można się ich pozbyć za pomocą zabiegu skleroterapii czyli zabiegu polegającego na podawaniu do światła naczynka leku zamykającego naczynie. Zabiegi takie wykonywane są w warunkach ambulatoryjnych, nie wymagają hospitalizacji i znieczulenia. Proszę pamiętać, że poważne następstwa niewydolności żylnej pojawiają się zwykle w starszym wieku (np. owrzodzenia żylne). Jeśli zajmie się Pani tym wcześniej, to uniknie Pani problemów w przyszłości.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...