Skocz do zawartości
Forum

Silne i kłujące bóle brzucha, kał z krwią oraz zgaga


Gość am...50

Rekomendowane odpowiedzi

jestem kobietą mam 19lat. Mój problem polega na ty że mam bóle brzucha.Bóle brzucha polegają one na tym że średnio boli mnie brzuch ,linia pionowa pod sercem oraz w dól brzucha po prawej stronie aż do lini intymnych części ciała. Mam także kłucia brzucha jak bym miała w środku brzucha coś ostrego.Ból brzucha toważyszy mi od miesiaca przy tym miałam kał z krwią niewielką ilość oraz przy odawaniu gazów strasznie mnie bolał brzuch oraz gdy oddawałam mocz . Rano toważyszą mi nudności oraz gdy jestem naczczo mocny ból brzucha.mam zawroty głowy a niekiedy mroczki przed oczami oraz zdażało mi sie na przełomie miesiaca ze leciała mi krew z nosa do tego toważyszyła mi prawie codzienna zgaga.
Pojechałam na pogotowie z ostrym bólem brzucha . Po podejżeniu wyrostka trafiłam na oddział chirurgi. Dostawałam kroplówki i antybiotyki(lecz nie wiem jakie). Prosze przejżeć moja karte leczenia. Po długim oczekiwaniu miałam badanie gastroskopi , nie zostałam dokladnie poinformowana o moich dolegliwościach. Na podstawie karty i mojego opisu proszę o udzielenie jakiś jasnych informacji( w miarę możliwości).Na moim wypisie ze szpitala jest napisane że:W nadbrzuszu widoczna pętla jelitowa o pogrubiałych hypoechogenicznych ścianach z płynem wokół obraz sonograficzny najpewniej odpowiada nacieczonej pętli jelitowej (dwunastnica?).
Z góry diękuje i dodam że po leczeniu szpitalnym bóle nie ustały.Pojawiły się również w lewym boku brzucha. Byłam na wizycie u lekarza rodzinnego który również mi nic nie wytłumaczył lecz wypisał mi dużo skierowań;poradnia gastroenterologiczna , poradnia otolaryngologiczna . Bardzo proszę o odpowiedż.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Panią dolegliwości nie są charakterystyczne dla żadnej konkretnej jednostki chorobowej, co oznacza, że by postawić konkretną diagnozę konieczna jest dokładniejsza diagnostyka. Powinna mieć Pani wykonany szereg badań, w tym badania laboratoryjne (morfologia z rozmazem, CRP, analiza moczu, kreatynina, mocznik, aspat, alat i inne), obrazowe (USG jamy brzusznej i ewentualnie inne badania, bardziej specjalistyczne), badanie kału na obecność pasożytów, a być może także badania endoskopowe (kolonoskopia). Najprawdopodobniej dopiero uzyskanie wyników powyższych badań pozwoli odpowiedzieć na pytanie jaka jest przyczyna Pani objawów, co natomiast umożliwi wdrożenie leczenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...