Skocz do zawartości
Forum

Duża ilość guzków na szyi


Gość Joanna W.

Rekomendowane odpowiedzi

Na mojej szyi zaczeły pojawiac sie guzki. Myslałam ze to wezly chlonne ale potem pojawiły sie kolejne. Dostałam skierowanie na biopsję: prosze o interpretację czy to nowotwór:

Węzły chłonne zmienione chorobowo. Komórki limfocytarne i plazmatyczne.
Histiocyty żerne.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Mam 20 lat. Od 4 tygodni męczy mnie guzek, który pojawił się ok. 4 tygodnie temu. Laryngolog na badaniu stwierdził powiększony węzeł chłonny lub torbiel, a następnie zlecił morfologię z OB oraz USG szyi. Morfologia i OB w normie.
Przedstawiam opis badania USG:
USG szyi - Ślinianki podżuchwowe i przyuszne obustronnie niepowiększone, o jednorodnej echogeniczności, bez zmian ogniskowych. Bez cech kamicy i zastoju.
Gruczoł tarczowy prawidłowo położony na szyi. Prawy płat o wymiarach 53x15x14mm (orientacyjna objętość ok.5,4ml). Lewy płat o wymiarach 50x16x14mm (orientacyjna objętość ok.5,4ml). Cieśń nieposzerzona. Echogeniczność gruczołu prawidłowa. Obrysy gruczołu gładkie. Węzły chłonne szyjne głębokie nieposzerzone. Tchawica bez zmian przemieszczania i ucisku.
Wzdłuż obu gałęzi żuchwy i wzdłuż brzegu mięśni mostkowo-obojczykowo-sutkowych widoczne pojedyncze węzły chłonne średnicy do 7-8mm, wyraźnymi zatokami tłuszczowymi, bez cech patologicznego unaczynienia (radiologicznie niecharekterystyczne).
W okolicy podbródkowej nieco na lewo od linii pośrodkowej w tkance podskórnej torbiel ok. 12x6x4mm, z bogatoechogeniczną treścią.
Jest się o co martwić?
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...