Skocz do zawartości
Forum

USG żył i tętnic kończyn dolnych


misius79

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś uprawiałam sport wyczynowy w technikum ( pchniecie kulą, biegi 1000 m, rzut dyskiem). Później praca na targowisku od 20 lat na zimnie, na stojąco, ciężko fizycznie. Jestem kobietą ogólnie bardzo aktywną po pracy: sprzątam ciągle mieszkanie itp aby "zabić" pustkę po śmierci męża. Jem tłusto, ale dużo też warzyw. Pije piwo 1 dzienie wieczorem po pracy. Mam otyłość brzuszną (dziwne jak na kobiete ).:). Żylaki, hemoroidy odbytu w 3 stadium :(

Oto wyniki badań USG.
1.USG tętnic kończyn dolnych:

Aorta brzuszna, tętnice:biodrowe, udowe, podkolanowe mają hiperechogeniczne ściany, obecne są płaskie blaszki miażdżycowe. Przepływy przez tętnice w granicach szerszej normy.

Istotnie zredukowane są przepływy w obwodowych odcinkach tętnic strzałkowych( Vmax=25cm/s po stronie prawej i 37 cm/s po lewej).

Przepływy w obwodowych odcinkach tętnic piszczelowych tylnych i w tętnicach grzbietowych stóp są w granicach szerszej normy.

2. USG żył kończyn dolnych.

W prawym dole podkolanowych obecna jest torbiel BACKERTA o wymiarach 42x38x10 mm.
Żyły biodrowe, udowe, podkolanowe i żyły głębokie podudzi mają gładkie zarysy ścian, prawidłowo reagują na fazy oddechowe i kompresję z zewnątrz. Są niezmienione. Przepływy przez te naczynia są prawidłowe.

Niewielkie pojedyncze żylakowate sploty z dorzecza prawej żyły odpiszczelowej.

Proszę o pomoc co robić...
Pozdrawiam serdecznie Danusia

Odnośnik do komentarza

Torbiel Backera to nie jest raczej nic super poważnego. Często się robi i ma niestety tendencje do odnawiania się. Jesli nie utrudnia Ci chodzenia i normalnego funkcjonowania to pewnie lekarz zaleci tylko zabiegi i oszczędzanie.
Oprócz tego masz płytki miażdżycowe, które moga wskazywać na rozwijającą się miażdżyce.
Najlepiej z tym wynikiem idź do lekarza prowadzącego, bo tylko on znając Twoje dolegliwości i historie choroby może zalecić odpowiednie działanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...