Skocz do zawartości
Forum

Wypadanie włosów i swędzenie skóry na czubku głowy


ed8805

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 24 lata, od około 6 miesięcy dość intensywnie wypadają mi włosy na czubku głowy i mam zakola. skóra mnie swędzi na czubku głowy. Dodam że mojemu ojcu włosy nie wypadają, natomiast dziadkowi wypadały. Być może jest to dziedziczne, ale nie koniecznie... Ponadto często się masturbuję, czytałem że zwiększa się poziom testosteronu, a to powoduje, że więcej testosteronu zostaje zamieniona na DHT i zaczyna się potęgować proces łysienia. Używam szmponu do włosów Nivea, 2 razy w tygodniu, czasem zdarza się że raz w tyg. Proszę o radę jak powstrzymać ten proces łysienia? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam!
Przyczyn wypadania włosów może być kilka. Utrata owłosienia na głowie może być związana z poziomem testosteronu. Nie można wykluczyć dziedzicznego wypadania włosów. Niepokojący może być objaw swędzenia skóry głowy, co może sugerować chorobowe podłoże dolegliwości. Najrozsądniejszym postępowaniem będzie wizyta u specjalisty dermatologa.

Odnośnik do komentarza

Witam. Byłem u dermatologa. Przepisał mi lek propecie, powiedział że to typowy objaw łysienia. Dodatkowo szampon Pregaine. Czy może ktoś mi odpowiedzieć czy po takiej kuracji półrocznej lekiem Propecia mogą być skutki uboczne, np czy może spowodować bezpłodność? czy po odstawieniu tego leku włosy jeszcze bardziej będą wypadać? lekarz nie chciał mi wydać skierowania na badanie krwi. Czy może ktoś stosował tabletki o nazwie Revalid i może się wypowiedzieć czy pomogą na łysienie typowe androgenowe. Najlepiej chciałbym zacząć kurację jakimś ziołowym preparatem, który nie będzie szkodliwy. Na kosztach mi nie zależy. Z góry dziekuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...