Skocz do zawartości
Forum

Wysoki poziom glukozy na czczo a cukrzyca


Gość ag...io

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj odebrałam wyniki rutynowych badań do pracy i na glukoze wynik wyszedł 14mmol/l przy czym napisane była norma do 5,6 mmol/l Pani laborantka kazała mi jak najszybciej zgłosić się do lekarza i zacząć to leczyć. kiedy ostatnio robiłam badania około 5-6 lat temu to wszystko było w porządku. dziś rano sama zmierzyłam poziom cukru glukometrem i otrzymalam wynik 216mg/dl. czy to oznacza że mam cukrzyce? jeśli się to na coś przyda to dodam ze mam 20 lat. bardzo proszę o odpowiedź. :(

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Wynik Twojego badania (14 mmol/l = 252 mg/dl) znacznie przekracza normę. Aby zdiagnozować cukrzycę należy dwukrotnie wykonać badanie krwi pobranej z żyły. Dwa wyniki powyżej 126 mg/dl świadczą o cukrzycy. Wynik z glukometru nie może być podstawą do stwierdzenia choroby. Jeśli drugi wynik laboratoryjnego badania krwi okaże się nieprawidłowy to będziesz musiała rozpocząć leczenie. Nie zwlekaj z wizytą u lekarza.

Odnośnik do komentarza

~motomaniak666
Mam takie pytanie czy w wieku 24 lata cukier na poziomie 100-104 jest wysoki i czy coś trzeba robić w tym kierunku??

Witam!
Niestety nie napisał Pan jakie konkretnie są to wyniki, tj. na czczo, 1 - 2h po jedzeniu czy też inne. Jeśli podane badania były wykonywane na czczo glukometrem to konieczne jest wykonanie oznaczenia poziomu glukozy w krwi żylnej w laboratorium. Jeśli wynik będzie podobny, będzie to oznaczało stan jaki nazywamy nieprawidłową glikemią na czczo. Z tego względu, w ramach diagnostyki cukrzycy konieczne będzie wykonanie doustnego testu obciążenia glukozą 75g. W celu przeprowadzenia badań proszę skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Skoro jest to wynik na czczo, to tak jak napisałam powyżej świadczy to o nieprawidłowej glikemii na czczo. Zapytał Pan czy jest to groźne. Jak najbardziej - jest to bowiem stan przedcukrzycowy. Istnieje także taka możliwość, że już choruje Pan na cukrzycę, aczkolwiek by to ocenić konieczne jest wykonanie doustnego testu obciążenia glukozą 75 g. W celu wykonania badania proszę skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Gość motomaniak666

Ciekawe bardzo, skoro mam co niedługi czas badania okresowe do pracy i tam jest wszystko, i jakoś nic nawet nie jest nie tak, nie twierdzą by wynik był wysoki, a tak są badania bardzo rygorystyczne.

Odnośnik do komentarza

Miałam osatnio dosyć wysokie ale w normie stężenie glukozy (103 mg/dl na laboratoryjne 106) powinnam się z tym udać do lekarza? Wydaję mi się że dzień przed badaniem może zjadłam coś bardziej kalorycznego, albo to przez to że za mało pije.
Mam jeszcze drugie pytanie: co oznaczają erytrocyty w moczu? Mam niewielką ich ilość 3-5, ale nie byłam ani przed okresem, ani zaraz po (2 tyg po).
Resztę wyników mam w normie oprócz leukocytów i limfocytów (ale zawsze mam je podwyższone w granicach 11).

Odnośnik do komentarza
Gość spioch333

Dziękuję. Jutro idę do lekarza zobaczymy co powie. Mam nadzieję, że to nic złego.
Co do erytrocytów, czy mogło być tak, że może obtarłam krocze, nie podmyłam się dokładnie? Erytrocyty były świeże i częściowo wyługowane (oba wyniki 3-5). Bolą mnie trochę obie nerki, ale tak jakby mnie przewiało, jednak nie mam w moczu białka, wałeczki są sporadycznie, nie mam "kryształków", bakterii

Odnośnik do komentarza
Gość spioch333

Byłam u lekarza i dostałam skierowanie na ponowne badanie glukozy we krwii na czczo. Teraz już wyszło 91/106, więc nie mam się czym martwić. Te erytrocyty w moczu pani doktor okresliła jako "ubrudzenie pupy" :) zresztą nie było ich na tyle dużo, by coś stwierdzić moim zdaniem, ale byłam w połowie cyklu, wię to trochę nadal dziwne. Może owulacja coś tam daję w wynikach. Dokładnie zawsze wiem kiedy ją mam, bo odczuwam ją jak okres tylko w mniejszym nasileniu bolowym i bez krwii

Odnośnik do komentarza

Witam mam takie pytanie moja córka ma 7 lat i robiliśmy jej wyniku z krwi na cukier wyszło że ma 80 , A potem na następnym wyniku za jakiś czas już miała mniej 54 cukru , i lekarz rodzinny nic z tym nie zrobił tylko mówi że to za niskie z powodu przeziębienia ale ona akurat chora nie była , sama jej mierze w domu cukier glukometrem to wyniki ma różne od 174 do 65 a ostatnio spadek jej cukier i nie mogłam dziecka prawie dobudzić nie wiedziałam co mam zrobić zadzwoń do lekarza. Rodzinnego chociaż to byl wieczór kazała zmierzyć cukier i w tedy miała nie całe 50 cukru i szybko kazała podać jej coś słodkiego i tak zrobiłam podałam i po 45 min było już dobrze poszłam na drugi dzień do lakrza o to żeby skierowala nas do diobetologa ale odmówiła nam skierowania boję się że może mieć cukrzycę a choruje też na niedoczynność tarczycy i na zaparcia co w takiej sytuacji zrobić

Odnośnik do komentarza

Pewnie to cukrzyca, koniecznie wybierz się prywatnie do diabetologa, na fundusz i tak za długo przyszło by ci czekać.
Tak na marginesie, to przy przeziębieniu wzrasta poziom cukru, ale też nie do takich wartości, nie mówiąc o takich skokach.

Odnośnik do komentarza

Witam mam pytanie odnośnie podwyższonej glukozy na czczo. Pierwsze badanie glukoza na czczo 102mg/dl. Postanowiłem zrobić krzywą cukrzycową. Wynik na czczo 108mg/dl , po godzinie 118mg/dl, po 2 godzinach 107 mg/dl. Jestem w trakcie leczenia zapalenia żołądka z bakterią helicobacter pylori. Do tego miałem podwyższoną próbę wątrobową alt 96. Szybko tracę na wadze w ciągu 2 miesięcy schudłem 8 kg, jestem na diecie lekko strawnej może to efekt tej diety, sam już nie wiem. Mam suchość w ustach , dużo piję ok 3 litrów wody dziennie. Leczenie zapalenia  przynosi efekt, ale martwi mnie ten spadek wagi. Czy przy takich winnikach glukozy może nastąpić spadek wagi?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...