Skocz do zawartości
Forum

Domowe sposoby na pozbycie się trądziku


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość misia19990214563
a) Na trądzik zaleca się picie drożdży:

1/4 kostki drożdży rozpuszczone w ciepłym mleku (ew. mleko może być w temperaturze pokojowej). Tak przygotowany napój pijemy raz dziennie.Trądzik powinien wyraźnie się zmniejszyć, a skóra nabrać ładnego, zdrowego kolorytu.

b) Drożdżowa Maseczka na Trądzik (niezawodna przy regularnym stosowaniu):

Na dobrze umytą i osuszoną twarz nakładamy papkę z drożdży rozpuszczonych w niewielkiej ilości mleka z dodatkiem kilku kropel oliwy z oliwek. Po 20 minutach zmywamy ciepłą, najlepiej przegotowaną wodą. Dla uzyskania jak najlepszych efektów zaleca się stosowanie tej maseczki na trądzikprzynajmniej raz w tygodniu. Drożdże są bardzo przyjazne dla skóry i są chyba najczęściej polecanym sposobem na trądzik.
LUB
a) Woda z cytryną na trądzik – kilka kropel soku z cytryny wlewamy do miseczki z wodą (najlepiej przegotowaną lub mineralną czy źródlaną). Tak powstałym tonikiem przy pomocy nasączonych wacików przemywamy trądzik. Cytryna ma właściwości dezynfekujące, rozjaśniające i odżywiające.

b) Woda z ogórkiem zielonym – przegotowaną lub mineralną wodę mieszamy ze startym ogórkiem (bardzo ważne: nie odsączamy soku!). Namoczonym wacikiem nanosimy na trądzik. Ogórek ma działanie łagodzące, zwężające pory i nawilżające.

c) Aloes – cera trądzikowa może być przemywana sokiem z aloesu lub jego wodnym roztworem. Sok możemy kupić w aptece lub bezpośrednio odsączyć z naciętego liścia rośliny (aloes to popularna roślina doniczkowa, dostępna w prawie każdej kwiaciarni). Wyciągi z tej rośliny są często składnikami kosmetyków do cery wrażliwej lub młodzieńczej-trądzikowej, co potwierdzałoby jej skuteczność w tej dziedzinie.
Odnośnik do komentarza
Gość Dorfik
Ja używam żelu w piance z drożdżami i do tego był tonik a potem smaruje sobie kremem "sudopanten" od czasu do czasu robię sobie maseczki z drożdży (bardzo mi pomogło) wyrównuje on koloryt skóry. Używam też czasami na rany po trądziku maści na szybsze gojenie się ran. Teraz mam o wiele lepszą cere. Polecam wyprubowanie moich sposobów :)
Odnośnik do komentarza
Oprócz drożdży polecam miód z manuki - działa antybakteryjnie i wygładzająco. W ogóle miód rewelacyjne działa na cerę, tylko trzeba wczęsniej sprawdzić, czy nei jest się uczulonym, bo jak by nie było to silny alergen.
Odnośnik do komentarza

hej kochaniutkie:) mam 23lata.Gdy mialam nascie lat..wągry oraz czerwone bolesne wypryski to byl koszmar codzienny..stosowałam peelingi oraz toniki na leki z apteki takie bezrecepty wydałam troszke złotego i nic łykałam tabletki drożdżowe piłam olej jest taki na cere i dalej nic..pewnego dnia poszlam z mama do dermatolog..przepisala mi masc ale po niej wyglądałam jakby ktos polał mnie kwasem..:( jedynie moja buzka byla piekna gdy zaszlam w ciaze ale po porodzie znow sie pojawilo:( jestem mama i zona ale chcialabym wstac i nie martwic sie czy rano cos duzego nie wyskoczy mi na twarzy:(..bede mysiala sprobowac tych domowych mikstur:) aaa na mnie mocz nie dzialal! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...