Skocz do zawartości
Forum

Jak skutecznie pozbyć się trądziku?


Gość na...46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 13 lat i od 2 lat na mojej twarzy pojawił się trądzik.Co zrobić by się go pozbyć?Czy są jakieś maseczki i kremy,które nie kosztują zbyt dużo,a są skuteczne i nie zostawiają żadnych śladów po trądziku?Chciałabym,by trądzik zniknął jak najszybciej.Pozdrawiam i z góry dziękuję!
Odnośnik do komentarza
Witam wszystkich chorych na tą paskudną chorobę jaką jest trądzik:((( Ja stosowałem wszystkiego...: spirytusów, maści różnego rodzaju nie będę wymieniał, bo miejsca nie starczy, piłem herbatki z bratka i pokrzywy do 2 litrów dziennie, antybiotyki brałem 5 lat: tetrocyklinę, duomoks, erytromycynę i jeszcze jakieś, dodatkowo prałem jeszcze wit. A w płynie, wit B i cynk. Byłem u dermatologa który leczył mnie laserami jedna wizyta kosztowała 100 zł byłem z 15 razy i nic... U kosmetyczki byłem też z 15 razy i nic to nie dało... Nie mam już siły na tą chorobę: ( Walczę z nią już 8 lat. Nie widzę już ratunku w żadnych lekach... XXI wiek i jeszcze nie ma cudownego lekarstwa na tą chorobę... Nadzieja tylko w Bogu bo na medycynę nie ma co liczyć... Pozdrawiam wszystkich Tomek
Odnośnik do komentarza
Hej wszystkim.
Ja też niestety cierpię na te chorobę, byłam raz u kosmetyczki i mi osobiście pomogła. Kosmetyczka zapisała mi żebym rano i wieczorem robiła kurację: na mokrą twarz PEELING, potem Tobik i po tym wszystkim krem usuwający niedoskonałości i ślady po nich. Po tygodniu widać różnicę. Ale pod warunkiem, że się nie dusi. Pozdrawiam. Paula.
Odnośnik do komentarza
Gość Użytkownik anonimowy ;P
Witam ! Mam ten sam problem od około dwóch lat, jednak obecnie jest najgorzej, przez ten trądzik już wariuje, nie wiem co robić, próbowałem różne maści - podrażniona skóra, maść cynkowa? Nie pomogło, toniki, spiritus salicylowy, kwas borny, to samo. O żelach do mycia twarzy nawet nie warto pisać. Niedługo mam wizytę u dermatologa, jest to dla mnie ostatnia deska ratunku, jeżeli to nie pomoże to koniec ... minie z wiekiem, najważniejsza jest cierpliwość, ale z tym u mnie kiepsko ;/ Jestem osobą, która przywiązuje dużą wagę do wyglądu i dlatego jest to dla mnie tak wielki problem, pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
mi osobiście nie pomogla ta masc ;/ ale ja miałam przyszcze typu gór, z których po jakims czsie wylewała sie ropa. uzyłam maści b*** i nakladalam niewielka ilosc na platek kosmetyczny i scierałam po twarzy. byly efekty bo potem góry się nie pojawiały,ale trądzik i blizny jak były tak sa. ta masc kosztuje ok 57 zł
Odnośnik do komentarza
Gość nina2000

Mam podobny problem. Aktualnie stosuję żel do mycia twarzy Effaclar Duo plus krem, cynk w maści, a wspomagająco przed jakimś wyjściem na imprezę, naklejam plasterek na wypryski, by wysuszyć te największe pryszcze. Zwykle robię to na noc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o trądzik to problem nie tkwi na zewnątrz, tylko trzeba to leczyć od wewnątrz, to są bakterie, które wyrzucają to dziadostwo na powierzchnię skóry, łojotok, zatykane pory i efekt murowany.

Przy delikatnych formach trądziku jakieś kremy czy maści mogą pomóc, jednak przy ciężkich formach--> dermatolog i próba antybiotyku, jeśli to nie pomoże to ostateczna i najskuteczniejsza forma leczenia, chociaż dość mocne leki, najlepiej stosować je pod opieką specjalisty np: Roaccutane/Izotek itp, leki z izotretynoiną, zabójczo skuteczne. Sam miałem bardzo ciężką postać trądziku za młodzieńczych lat (ok 7 lat temu się pozbyłem problemu).
Specjalistka niekwestionowana w Polsce jeśli chodzi o te sprawy to Prof. Olszewska, przyjmowała w Łodzi, można poczytać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Hej, też miałam problem z trądzikiem, nie miałam żadnego pomysłu jak się go pozbyć, lecz znajoma poleciła mi - https://tinyurl.com/Derminaxx , po zrobieniu 6cio-miesięcznej kuracji pozbyłam się trądziku, lecz wiadomo ważna jest też dieta i zdrowy tryb życia (sport, aktywność fizyczna), ja również do tego się zastosowałam, nie tylko do samego preparatu, lecz jeśli ci pomoże, daj znać!, pozdrawiam i powodzenia, wszystko jest do naprawienia ?.

Odnośnik do komentarza

Hej, ja również używałam Derminax, i po paru miesiącach było widać pierwsze efekty, mogę śmiało polecić ?Hej, ja również używałam Derminax, i po paru miesiącach było widać pierwsze efekty, mogę śmiało polecić ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...