Skocz do zawartości
Forum

Rak jądra i wielkie wątpliwości


Gość kris_z

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

Niestety zachorowałem na nowotwór jądra. Operację przeszedłem w Szczecinie po czym zgłosiłem się tam do onkologa tuż po otrzymaniu wyników badań. Przed zabiegiem zbadano mi markery, które wynosiły odpowiednio - AFP 2,2 (norma 0-8), bHCG 1678 (norma 0-2). Mam też wynik histopatologiczny, który tutaj zamieszczam: "Do badania nadesłano jądro prawe o wym. 8,8x5,6x8,9cm. Na przekroju widoczny spoisty, jaskrawobeżowy guz o wym. 3,3x4,0x2,8cm. Mikroskopowo w wycinkach z guza obecne utkanie seminoma typicum, najądrze, powrózek nasienny, linia cięcia chirurgicznego wolne od utkania nowotworu. W naczyniach limfatycznych stwierdza się obecność zatorów z komórek nowotworu."

Na konsultacji w Szczecinie lekarze stwierdzili, że jest to nasieniak i ponieważ są zatory nowotworowe to powinienem zgodzić się na radioterapię - wstępnie umówili mnie na termin w połowie września. Niestety zadałem też to pytanie na forum onkologicznym, gdzie decyzja lekarzy ze Szczecina wszystkich zszokowała i według "eksperta" z forum powinienem dostać chemioterapię - 2 kursy BEP. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć, proszę o opinie...

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...