Skocz do zawartości
Forum

Drganie mięśni twarzy i osłabienie


Gość ag...w2

Rekomendowane odpowiedzi

witam
jestem po przeleczeniu nadczynnosci tarczycy.obecnie tsh jest w normie od dłuzszego czasu,endokrynolog uważa leczenie za zakonczone.pomimo tego jestem bardzo nerwowa.czesto robiło mi sie słabo,dokucza mi drganie mięsni w twarzy,powiek i niekiedy w innym miejscu na ciele.
podejrzewa sie u mnie nerwice.poza tym czesto dretwieją mi palce w nogach i rękach,a także zdarzały mi sie kurzce nocne w stopach.zazywam aspargin forte,staram sie wyciszac.ale bardzo mnie martwia te drgania nerwów np. na twarzy.co Pani o tym sądzi?
dodam że zdarzały mi sie plamki w polu widzenia-okulista ocenił ze oczy sa ok,oraz nadwrażliwość na dżwięki odczuwalna bardzo nieprzyjemnie w uszach-laryngologicznie również jest ok.jestem zaniepokojona tym stanem,mecze sie tak juz z 2 miesiace a lekarze wszystko sprowadzaja do nerwicy,czy słusznie?
Agnieszka

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Panią objawy rzeczywiście mogą mieć podłoże zarówno organiczne jak i psychogenne. By jednak postawić diagnozę "nerwicy" należy wykluczyć schorzenia somatyczne. W tym celu powinna mieć Pani wykonane podstawowe badania laboratoryjne (w tym elektrolity), wskazana jest także konsultacja neurologiczna. Jeżeli jednak wszystkie wyniki będą prawidłowe konieczna będzie konsultacja psychiatryczna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...