Skocz do zawartości
Forum

Bulimia i jej objawy


Gość be...92

Rekomendowane odpowiedzi

Gość be...92
Witam. Mam 18 lat i jestem kobietą. Od jakiegoś czasu, przynajmniej tak mi się wydaję, mam jadłowstręt psychiczny. Nie potrafię normalnie zjeść jakiegoś posiłku, nie mając przy tym wyrzutów sumienia. Prowadzę kilkudniowe głodówki, a później się obżeram. Po obżarstwie mam ochotę się zabić. Nie potrafię spojrzeć w lustro i nie płakać. Najgorzej jest właśnie wtedy, gdy się obżeram. Ryczę i rozwalam wszystko, co mam pod ręką.
Gdy zjem nadprogramowo, czy też się objem, tzn. gdy się obżeram, biorę masę środków przeczyszczających. Stosuję X****. Gdy kilka lat temu odkryłam, że jest coś takiego chętnie się przeczyszczałam, by poczuć ulgę, z czasem doszła fascynacja modelkami i ich chudością. Od jakiegoś roku biorę po 15 tabletek (czasem nawet kilka razy w miesiącu. I tak w kółko, od roku). Ale gdy po przeczyszczeniu mam napady, jem tyle ile się da, i później brzuch mam strasznie wielki i tak jakby w brzuchu był balon, czy też woda, okropne uczucie. Zaraz po załatwieniu się zauważyłam, że w kale było coś dziwnego, tak jakby część jelita, czy odbytu się oderwała. Naprawdę nie wyglądało to dobrze. Sama nie mogę uwierzyć w to, co zauważyłam, to wyglądało, tak jakby jakaś część się oderwała, a na pewno to nie był kał. Potrafiłam to rozróżnić.
Trochę się boję, bo nie za bardzo wiem, co mam z tym zrobić, a wstydzę się iść do lekarza i powiedzieć o tym. A gdyby moi rodzice się o tym dowiedzieli, że nadużywam środków przeczyszczających, nie byłoby dobrze. Bardzo proszę o odpowiedź jak najszybciej...
Odnośnik do komentarza
ja rowniez mam objawy jak koleżanka z pierwszej wypowiedzi. Przez 3 dni zuzyłam 2 opakowania srodkow przeczyszczających. Potrafię jednego dnia nie jesc nic a nastepnego pochlonąc tyle posilkow i slodyczy ile znajde w domu. Glod ktory mnie dopada jest szalenczy. Nie moge sie opanowac. Zazwyczaj przestaje jesc dopiero gdy gdy mam poczucie, że zaraz to wszystko zwrocę...
Po wszystkim moj brzuch strasznie boli. Czuje się gruba i brzydka. Moja twarz od razu robi się okrąglejsza... Sięgam wtedy po wspomniane wyzej srodki. (Nie zmuszam się do wymiotow). Po spodniach widzę, że sporo ostatnio schudłam- nie wiem nawet dlaczego bo objadam się tak, ze powinnam tyc. Ale kiedy patrzę w lustro nie widze roznicy. Nadal czuje się za gruba. Nie pamietam juz kiedy zjadlam normalny posilek bez oczyszczania swojego organizmu... Bulimia zawsze kojarzyla mi sie w wymiotami? Czy moje objawy tez się pod to podpisują czy najzwyczajniej w świecie sobie cos ubzdurałam? Nie wiem na czym dokladnie polega ta choroba ale boję się, że też wpadlam w cos co może byc dla mnie niebezpieczne, Jestem uzalezniona od tych tabletek :(
Nie umialabym powiedziec o tym nikomu z mojego srodowiska. Rodzice oszaleliby gdyby dowiedzieli się, że biorę tyle lekow. A kiedy probowalam dac mamie sygnal, ze cos jest nie tak... Mowilam, ze nie moge przestac jesc (oczywiste,ze nie powiem jakie sa skutki mojego przejedzenia) i ,ze pozniej okropnie poli mnie brzuch- nakrzyczala na mnie, że nie potrzebnie się obrzeram a pozniej tylko jęczę.
Wiem ,ze to co robie jest niebezpieczne, slyszalam jak moge zniszczyc swoje cialo ale mimo wszytsko nie mogę przestac. ;/ Bez tego czuję sie brzydka i za gruba.
Czy to mozliwe, ze mogę miec bulimię? Jakos nie chce mi sie w to wierzyc... Przeciez nie wymiotuję.

Proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...