Skocz do zawartości
Forum

Nierówne źrenice


Gość re..

Rekomendowane odpowiedzi

Od ok. 6 miesięcy mam nierówne źrenice. Jedna jest większa od drugiej. Kiedyś miałem wadę wzroku, którą leczyłem. Dziś byłem u okulisty i Pani doktor stwierdziła, że powinienem zgłosić się do neurologa - dodam, że nie przeprowadziła żadnych badań. Proszę o pomoc w tej sprawie.
Odnośnik do komentarza
W tej chwili zauważam, że jedna źrenica reaguje w przypadku zmiany oświetlenia (oko, które było zdrowe), a druga źrenica nie reaguje wcale (oko, które miało wadę) oraz w tej chwili na zewnętrznej części gałki ocznej zrobiło się czerwone przekrwienie, oraz borykam się z zapaleniem ucha środkowego właśnie z tej strony, w której znajduje się wada - kwestie neurologiczne zostały wykluczone przez TK - brak ognisk po podaniu kontrastu. Mam wrażenie, że może to wynikać z początkowych lub średnio zaawansowanych objawów jaskry - proszę o informację, czy jest to możliwe.
Odnośnik do komentarza
Już po badaniach okulistycznych : uszkodzony nerw zwieracza źrenicy ( nie wiadomo dlaczego) dodatkowo niedowidzenie(wada z młodości) wynika z niedorozwiniętego nerwu wzrokowego . Przekrwienie to zapalenie podtwardówkowe oka.

Teraz wizyta u neurologa
Brak oznak napadu jaskry(prawidłowy wynik kąta pola widzenia)
Odnośnik do komentarza
Ble ,ble.Mam to samo i zrobiłam TK(bez ognisk).Mam jaskrę,ale okulisci w klinice w Katowicach powiedzieli że to nie od jaskry bo pole widzenia mam dobre i USG oka z lekkim zageszczeniem krwinek.Wydali werdykt że tak ma być (konowały).Ja teraz nie wiem co mam robić?.Ponadto jestem amazonką i 2 lata po chemioterapi w trakcie hormonoterapi .Oko troche boli, przeszkadza mi to i źle widzę a wszyscy okuliści i ci z przychodni odsyłają mnie od jeden do drugiego .I co wy nato poradzcie co mam robić ?
Odnośnik do komentarza
Mam to samo powiększoną jedną źrenice. Neurolog wykluczył żeby coś działo się pod bania, miałem robiony TK, ocena naczyń krwionośnych z użyciem kontrastu. Wszystko w normie, więc teraz czekam do 1 marca z wizytą u okulisty, a wszystko zaczęło się gdy siedziałem przed komputerem. Czułem jakby spinał mi się nerw nad okiem i od tamtej pory chodzę od lekarz do lekarza :/
Odnośnik do komentarza
Ja również mam jedna źrenicę większą na początku nie reagowała w ogóle na światło, teraz zaczęła reagować. Byłam u okulisty stwierdził ze wszystko w porządku, miałam robione badanie pola widzenia byłam również u neurologa który spytał czy coś mnie boli i tyle też stwierdził że wszystko w porządku .
To są polscy lekarze, którzy w ogóle nie potrafią człowiekowi pomoc bo przecież bez żadnej przyczyny by się mi tak nie zrobiło.
Odnośnik do komentarza
Ja też mam nierówne źrenice od paru miesięcy. Obie reagują na światło, ale po chwili ta w prawym oku lekko się powiększa jak się dłużej patrze w jedno miejsce...biorę leki antydepresyjne, czy to może mieć coś wspólnego??
Innych objawów nie mam.

Proszę o odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Ja mam od grudnia większą lewą źrenicę od momentu, kiedy poparzyłam oko domestosem w trakcie sprzątania. Wypłukałam od razu oko dużą ilością wody i pojechałam na pogotowie, lekarz okulista szybko coś tam podał, przepisał maść antybiotyk do oka. Od tego momentu powiększyła mi się źrenica, myślałam, że to od tych maści, ale jak przestałam już ich używać. Źrenica nadal była większa. Aż w końcu po 4-ech miesiącach poszłam do okulisty, badanie neurologiczne pola widzenia wyszło ok, teraz czekam na wizytę do neurologa. Mam nadzieje, że to tylko skutki tego poparzenia, ale lekarz mówi, że to mógł być tylko zbieg okoliczności, że to się stało w tym czasie i że trzeba wykluczyć możliwe przyczyny. A jeśli to od poparzenia, to czy mogę operacyjnie przywrócić moją źrenice do normalnych rozmiarów? Proszę o odpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Gość Wojciech

Ja rowniez mam jedna zrenice wieksza od drugiej , dzieje sie to w momentach kiedy odczuwam wyraznie wieksza sile alternatywnej mojej osobowosci , wyglada na to ze moj demon sieci po prawej stronie kiedy moja mojsza znajduje sie po prawej stronie , mi to generalnie w niczym nie przeszkadza, zycie uklada mi sie idealnie ( praiwe ) ale to chyba jak w wiekszosci ...

Odnośnik do komentarza

@~gosc: wczoraj zauważyłem że mam powiększoną prawą źrenicę niby wszystko ok ale jakiś niepokój jest dlatego tu piszę jak nic się nie zmieni to idę do znajomego akupunkturzysty który już nie raz ani dwa mi pomagał w różnych rzeczach -pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...