Skocz do zawartości
Forum

Rozpoznanie reumatoidalnego zapalenia stawów


Gość kasik8116

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kasik8116

Witam mam 31 lat moje problemy ze stawami zaczeły się jakoś miesiąc temu zaraz po komuni świętej mojej córki.
A mianowicie na początku wszyskie objawy zbagatelizowałam przede wszyskim jak rano wstawałam z łóżka obolała i połamana zganiałam to na nie wyspanie. Później gdy w pracy bardzo bolały mnie nogi od kostek w górę i zaczeły póchnąć uznałam ,że być może znowu odezwały się żylaki gdysz 6 lat w stecz z prawej nogi miałam usówany żylak .Bandażowałam nogi bandażem elastycznym i na jakiś czas była ulga. Ale gdy nogi spuchły mi tak bardzo ,że w ogóle nie miałam kostek i były czerwone i na zmianę raz zimne i raz jeden ogień uznałam ,że być może to zakrzepica i zaraz po pracy pojechałam na pogotowie i po badaniach RTG i krwi w kierunku zakrzepicy nic nie wykazało lekarz kazał zrobić mi we włazsnym zakresie na zajutrz badanie Doplerowskie żył.Znalazłam za odpłatą lekarza ,który wykonał badanie powiedział,że z żyłami wszystko ok i wtedy bardzo się ucieszyłam ale zaczełam dopytywać co w takim razie mi dolega?
Lekarz powiedział,że w okół ścięgien ma płyn ,i że najprawdopodobniej mam zapalenie stwów skokowych dolnych ,i że powinnam udać się do ortopedy.
No i zgodnie z zaleceniem załatwiłam skierowanie i poszłam i na moje nie szczęście ortopeda potwierdził przypuszczenia chirurga naczyniowca,że mam dużo płynu w około ścięgien ,i że mam zapalenie stawów skokowych dolnych i zlecił dbanie i osczędzanie nóg i wysłał mnie na badania w tym głównie krwi CRP bo cały czas nie wiedział dlaczego mam tak wielkie obrzęki i na dodatek wode a nie uprawiam żadnego sportu a ta przypadłość, którą zdiagnozował to ponoć kontuzja sportowa. No i zrobiłam to CRP z krwi i jak norma jest od 0 do 5 ja miałam 17,6 (masakra) no i wtedy ortopeda powiedziłał,że muszę iść do reumatologa i wypisał mi skierowanie. Zapisałam się do reumatologa i termin oczekiwania był bardzo długi ale skoro tyle wycierpiałam to stwierdziłam,że poczekam aż tu pewnego dnia przyszedł taki kryzys,że nie byłam w stanie zwlec się z łóżka a przy każdej próbie stawania na nogi przewracałam się z bólu aż w końcu musiałam pomagać sobie kulami łokciowymi bo o własnych siłach nie byłam w stanie nawet iść do toalety.I wtedy jeszcze raz zadzwoniłam do reumatologa i gdy powiedziałam co się dzieje , i że mój stan jest coraz gorszy to pani doktor powiedziała ,że mam przyjść z badaniami na drugi dzień szybko mąż zawiózł mnie do przychodni po skierowanie i w laboratorium w trybie pilnym zrobiono mi badania i po paru godzinach były do odbioru. I niestety CRP nadal było 17,60 gdy zobaczyła to pani reumatolog i na dodateg moje okropne nogi bez kostek i gdy szczegółowo opowiedziałam jej co sie dzieje postawiła diagnoze RZS gdy usłyszłam to myślałam ,że zemdleje ,że przecież mam dopiero 31 lat a reumatyzm głównie kojarzy się z ludzmi starszymi teraz jestem na barzdo silnych lekach,które stopniowo będą zmniejszane i po prostu muszę nauczyć się z tym żyć. !!!!!!!!!!!!!!!!!!MÓJ APEL DO WSZYSTKICH , KTÓRZY TO PRZECZYTAJĄ NIECH NIE LEKCEWAŻĄ OBIAWÓW OPUCHLIZNY , BARDZO SILNEGO BÓLU ,ŁAMANIA W KOŚCIACH,U MNIE MINOŁ MIESIĄC ZA NIM TRAFNIE MNIE ZDIAGNOZOWANO I NA CHWILĘ OBECNĄ MAM ZAATAKOWANE DOLNE STAWY OBYDWÓCH KOŃCZYN ,STAWY KOLANOWE I PRAWY NADGARSTEK NA TYLE,ŻE NIE JESTEM W STANIE ZAPIĄC STANIKA ORAZ MIMO PRZYJMOWANIA TYLU TAK SILNYCH LEKÓW DYSKOMFORT POZOSTAJE NADAL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...