Skocz do zawartości
Forum

Pęknięcie błony bębenkowej


Gość z_doliny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość z_doliny

U mojego nastoletniego syna lekarz stwierdził pęknięcie błony bębenkowej. Tragedia... To stało się po uderzeniu w ucho... W tej chwili syn bierze antybiotyk nie chodzi do szkoly oszczedza ucho, chcialabym zapytac jak dlugo trwa leczenie i powrot do zdrowia czy błona się zagoi w pelni? Czy beda jakies problemy w przyszlosci np ucho bedzie narazone na kolejne uszkodzenia itd? Lekarz tez zalecił ograniczac wysilek fizyczny na czas leczenia. Boje sie ze to bedzie sie za nim ciagnelo... mam metlik w glowie nie wiem czy sam antybiotyk pomoze...

Odnośnik do komentarza
Gość Komercha

Trzeba być dobrej nadziei. Skoro dostał antybiotyk i zalecenia od lekarza to trzeba ich przestrzegać. Nie wiem ile trwa leczenie ale mniemy nadzieję że krótko.
A jak ze słuchem? Syn dobrze słyszy na to ucho czy nie bardzo

Odnośnik do komentarza

Witam,

Błona bębenkowa ma dużą zdolność do regeneracji, a więc jeśli uszkodzenie nie było duże jest szansa na całkowite wygojenie w ciągu kilku miesięcy.

Z pewnością przez najbliższe 2-3 miesiące syn powinien unikać hałasu (czyli np. słuchania muzyki przez słuchawki, lub ogólnie głośnej - czyli np. koncertów, kina, pokazu ogni sztucznych itp), unikać moczenia uszu (np. basen), oraz możliwości infekcji.

Konieczna jest oczywiscie stała kontrola lekarska i ocena procesu gojenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...