Skocz do zawartości
Forum

Wymioty po spożyciu posiłków z glutenem a alergia


Gość an...aj

Rekomendowane odpowiedzi

Gość an...aj

Moja córka ma 15 lat. Od małego nie miała żadnych dolegliwości związanych z alergiami. Od jakiegoś czasu skarży się, że po niektórych posiłkach nie czuję się dobrze, boli ją brzuch itp. Jednak kilka dni temu, około 30 min. po śniadaniu (były to kanapki) na jej ręku pojawiła się lekka wysypka. Po obiedzie strasznie bolał ją brzuch (był to makaron). Na kolację zjadła także kanapki po których zwymiotowała. Następnego dnia także dostała wysypki po kanapkach i miała też biegunkę po zupie w której był makaron. W internecie wyczytałam o alergii na gluten który ma także takie objawy. Postanowiłam zrobić obiad bez udziału żadnej mąki. Dolegliwości minęły, na kolację także nie użyłam składników takich jak chleb czy makaron, córka czuła się dobrze. Postanowiłyśmy sprawdzić czy to po glutenie czuję się tak źle. Po rybie w panierce z mąki dolegliwości wróciły. Od dzisiaj córka nie je niczego z glutenem przynajmniej na jakiś czas. Czy są to dolegliwości tej alergii? Czy powinnyśmy pójść do lekarza? Czy tym lekarzem jest alergolog?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Panią dolegliwości jak i próba prowokacyjna wskazują, że najprawdopodobniej rzeczywiście córka ma alergię na gluten. Najbardziej wiarygodnym testem w diagnostyce alergii pokarmowej jest dieta eliminacyjna z ponownym wprowadzeniem uczulającego pokarmu, czyli w zasadzie to co sama Pani wykonała. Podobnie jak w przypadku celiakii podstawą leczenia alergii na gluten jest dieta bezglutenowa. Jeżeli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości proszę skonsultować się z gastrologiem dziecięcym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...