Skocz do zawartości
Forum

Zawroty głowy i szumy w uszach a polipy w nosie


Gość ch...35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam 43 lata ,w wieku 17 lat zacząłem chorowac na zatoki czolowe az do 22 roku zycia chorowalem.
Zatoki wysuszane byly zastrzykami,jesli dobrze pamietam pencyliną.
Takze w wieku 21 lat mialem wycinaną przegrode nosową mialem trudnosci w oddychaniu.
Rodzina zwraca mi uwage ze w nocy chrapie,pozniej oddycham dalej nosem i zaczynam sapać przez nos.( mam nadwage ale nie wiecej niz 8kg)
Czasami czuje jak splywa mi jakas wydzielina do gardla ,rano jak wstaje lub jak klade sie spac.
Mam wysunietą kość czolową ostatnio wyczytalem ze mogło to byc spowodowane chorymi zatokami.(lub guz potta)
Mam wade wzroku jestem krotkowidzem z astygmatyzmem ta wada zaczela sie zwiekszac po 22 roku zycia.
Zastanawiam sie czy mam polipy w nosie ,czy inne dolegliwosci ,jakie badania powinienem wykonac ?
Mialem robiony rezonans magnetyczny glowy poniewaz mialem zawroty glowy,nie moglem patrzec na swiatlo ,szumy w uszach wraz z uczuciem goraca,przewaznie w prawym uchu oraz problemy z koncentracja i pamiecią.
Rezonans nic nie wykazal.
Narazie samo przeszlo czasami szum w prawym uchu został,ale problemy z pamiecia pozostaly i koncentracją. ( czy przy sapaniu dostarczam mało tlenu do mozgu?)

Prosze o odpowiedz.
Krzysztof.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Pana dolegliwości są dość mało specyficzne i mogą mieć bardzo wiele przyczyn. By to jednak precyzyjnie określić powinien skonsultować się Pan ze specjalistą laryngologiem. Lekarz powinien bowiem dokładnie Pana zbadać, zebrać wywiad i ewentualnie zlecić badania dodatkowe. Tym bardziej istotne jest posiadanie pełnych informacji o historii Pana choroby, że miał Pan liczne problemy laryngologiczne w przeszłości. Wskazane byłoby także wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych (morfologia, glikemia, lipidogram, hormony tarczycy). Być może wskazana będzie także diagnostyka w kierunku zespołu bezdechu sennego. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...