Skocz do zawartości
Forum

Jak uzupełniać elektrolity?


Gość vonniya

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vonniya

Pewnego dnia zdarzyło mi się zasłabnąć. Byłam pewna że zemdleje na szczescie kolezanka wezwala taksowke pojechalysmy na izbe przyjec dostalam kroplowke odpoczelam i poczulam sie lepiej (ponoc bylam strasznie blada). Lekarz stwierdził ze to z przemeczenia choc morfologia wyszla mi w normie, bez zastrzezen. Ostatnio jestem przemeczona to fakt, przeprowadzam sie remontujemy z mezem mieszkanie pracuje i czasem nie wysypiam sie, spi po 4-5 godzin na dobe. Do tego dojda jeszcze upaly i boje sie ze oslabienie lub omdlenie moze sie powtorzyc. Chcialabym zapytac jak moglabym uzupelniac elektrolity aby organizm byl silniejszy i pomimo upalu pracy i wysilku dostawal ich tyle ile potrzebuje. Czy picie wody mineralnej ma sens?

Odnośnik do komentarza
Gość ZielonaHerbata

woda mineralna to podstawa do tego sok pomidorowy moze byc sok z marchwi buraka i selera, dodatkowo zdrowa dieta i moze jakis zestaw witamin wazny jest sen musisz spac 8 godzin bo bes snu organizm bedzie oslabiony

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Należy wypijać około 1,5-2 l niegazowanej wody mineralnej. W przypadku upałów, pracy fizycznej, ćwiczeń należy pamiętać aby wodę pić na bieżąco - tzn. co jakiś czas niewielkie ilości, aby nie było sytuacji, że cały dzień nic nie pijemy, a potem wypijamy duszkiem np. litr wody.

Dodatkowo można zazywać preparaty zawierające potas i magnez - np. Aspar 3x1 lub 3x2 tbl.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Kup sobie w aptece protego elektrolity lemon i pij nawet 4 razy dziennie, mają dobrze dobrany skład elektrolitów a do tego glukozę i witaminę C. Mam sprawdzone na sobie - działają a do tego pijesz z przyjemnością bo mają pyszny smak ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...