Skocz do zawartości
Forum

Gniotące bóle w podbrzuszu i okolicy krzyżowej


Gość in...al

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 37 lat. Od jakiegoś czasu mam gniotące bóle w podbrzuszu, okolicy krzyżowej schodzące do kości ogonowej a także obfite miesiączki ze skrzepami. W związku z w/w dolegliwościami zrobiłam badanie usg przezpochwowe. Proszę o interpretację wyników tego badania: Trzon macicy dł. 4,65 cm i grubości w dnie 3,41 cm o dość jednorodnym echu i niezbyt gładkich obrysach szczególnie ściana tylna. W jej obrębie hyperechogeniczna zmiana o wymiarach 1,63 cm X 1,07 cm. Endometrium 0,27 cm. Przydatki lewe o prawidłowej echostrukturze. Przydatki prawe o wymiarach 3,54 cm x 2,71 cm z hypoechogeniczną zmianą o średnicy 2,06 cm. Pęcherz o gładkich obrysach. Nadmienię, że badanie to było wykonane w 10 dniu cyklu miesiączkowego.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Zdecydowanie nie powinnaś bagatelizować swoich objawów! Tym bardziej w związku z faktem, że podany wynik wskazuje na nieprawidłowości w obrębie układu rozrodczego.
Wynik USG wykazuje istnienie dwóch patologicznych zmian - jednej w jajniku prawym i jednej w macicy.
W obrazowaniu USG jako echogeniczność określa się jasność tkanki na obrazie, przy czym obszar o zaburzonej echogeniczności jest odpowiednio ciemniejszy (hypoechogeniczny) lub jaśniejszy (hiperechogeniczny) od otoczenia. Obraz hypoechogeniczny mogą dawać struktury miękkie, o zwiększonym ukrwieniu, natomiast hiperechogeniczny struktury twarde i zbite takie jak kości, zwapnienia a także gazy.
Najprawdopodobniej konieczna będzie dalsza diagnostyka (badania laboratoryjne, tomografia, biopsja). Zdecydowanie nie zwlekaj! Jak najszybciej skonsultuj się ze specjalistą ginekologiem!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...