Skocz do zawartości
Forum

Blokada przełyku


Gość ar...ry

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry niebwiem od czego zacząc ale może od początku obecnie przebywam w Szwecji i tu też staram sie leczyć choc nieprzynosi to narazie żadnych pozytywnych skutków tzn ok 3miesiecy temu pojawił sie u mnie problem z przełykaniem ja to mój organizm zapomina co to jest przełykanie gdyż normalny człowiek przelyka slinę samoczynnie a u mnie pojawiają sie takie napady blokady nie wiem jak to nazwać że poprostu moja krtań przełyk staje w bezruchu i nie mogę przełknąć sliny musze się namuszać w sensie myśleć dokładnie o przełykaniu żeby to przełknąć i to tak jest z 20razy dziennie czyli gdzieś raz na godzine takie coś sie objawia .Miałem badania tarczycy usg krew wszystkie wyniki w normie cisnienie 120/70 ekg holtera i nic nie wyszło oprócz dodatkowego nadkomorowego skurczu laryngolog nic nie stwierdził , dostałem tylko lek opranazol na refluks bo to też podejżewali ale nic nie pomaga. Proszę o jakąś porade bo już nie wiem do kogo się udać a to naprawdę jest dokuczliwe gdyż za każdym razem człowiek tylko myśli żeby się nie udusić jak to nie pusci z góry dziękuje za odpowiedz .
Artur 32lata Stockholm

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Zaburzenia połykania mogą powodować takie mogą powodować takie schorzenia jak: urazy i choroby ośrodkowego układu nerwowego (udar mózgu czy krwawienie sródmózgowe, choroba Wilsona, stwardnienie rozsiane, guzy pnia mózgu, stwardnienie zanikowe boczne), neuropatie obwodowe (np. w przebiegu cukrzycy, sarkoidozy, chorób układowych tkanki łącznej, błonicy, zatrucia jadem kiełbasianym, zespołu Guillaina-Barrégo), zespół opuszkowy i rzekomoopuszkowy, choroba Parkinsona, pląsawica Huntingtona, guzy głowy i szyi, zabiegi operacyjne w tym rejonie, choroby mięśni: dystrofia, miastenia, nowotwory i stany zapalne jamy ustnej i gardła, uchyłek Zenkera, zaburzenia czynnościowe, zaburzenia koordynacji górnego zwieracza przełyku, wole, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, ciała obce.
W ramach porady internetowej nie jestem w stanie jednak określić która z przyczyn powoduje objawy u Pana. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem, który będzie miał możliwość dokładnego zebrania wywiadu i zbadania Pana.

Odnośnik do komentarza

Część ja mecze się od prawie 9miesięcy z zaburzeniami nie mogę jeść mięsa szynki parówek warzyw owoców tylko papki już nie mówię nawet jak wyglądam chuda jestem jak niewiem byłam u Psychiatry i dał mi na uspokojenie bo często się denerwuje hydroxyzinum najmniejsza dawkę rzadko biorę ten lęk próbuje sama się wyleczyć ale to ciężkie ta choroba utrudnia mi życie każde przebywanie jedzenia to myśl czy uda się i pójdzie dalej jak mogę wyleczyć się z tej choroby nawet czytam książkę jak wyleczyć się samemu.proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Aisoczek wiem o czym mówisz bo przez wiele lat nie jadłam właśnie takich jak ty pokarmów zero mięsa, warzyw nawet chleba. W moim przypadku miało to podłoże psychosomatyczne i pomogła mi terapia. To ciężka praca ale u mnie udało się bez leków. Myślę za same leki nie dają efektu a problem jest w głowie,trzeba to zrozumieć i przepracować z doświadczonym specjalistą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...