Skocz do zawartości
Forum

Niedokrwistość Addisona-Biermera


Gość Szansa

Rekomendowane odpowiedzi

U mojego nastoletniego syna zdiagnozowano Niedokrwistość Addisona-Biermera. Chciałam się dowiedzieć jak wygląda leczenie i jakie są prognozy jeśli chodzi o wyleczenie. Wiem, że tę chorobę ze względu na jej autoimmunologiczny charakter trudno bedzie zwalczyć, ale możesz jakiś szpiku albo jakaś transfuzja by mu pomogła. Syn jest bardzo osłabiony, ma zawroty głowy i ledwo chodzi, nie mogę się na to patrzeć. Co zrobić może są jakieś ośrodki w Polsce zajmujące się leczeniem, czy sama suplementacja witaminą B wystarczy?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Konsekwencją niedokrwistości Addisona Biermera jest brak możliwości wchłaniania witaminy B12 z przewodu pokarmowego, więc nie stosuje się tutaj żadnej specjalnej diety.

Leczenie polega wyłącznie na podawaniu witaminy z zewnątrz (czyli w iniekcjach). Jeśli leczenie będzie kontynuowane, poziom witaminy będzie w normie i syn nie będzie miał żadnych dolegliwości ani nieprawidłowości z tym związanych. Warto pamiętać jednak o stałej opiece gastroenetrologicznej (raz na kilka lat warto wykonać badanie endoskopowe żołądka).

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...