Skocz do zawartości
Forum

Tarczyca a kaszel


dadaaria

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie
od kilku lat mam problemy z tarczycą. Obecnie USG tarczycy nie wykazuje nic niepokojącego. Od pół roku biorę Euthyrox 50 (6 razy w tygodniu) i E 75 raz w tygodniu. Zauważyłam jednak, że od kilku miesięcy kaszlę. Nie jest to taki odrywający się kaszel, ale takie uczucie duszenia się, czasem napady kaszlu. Miałam robiony RTG płuc ale nic nie wykazało. Zastanawiam się czy ten kaszel może mieć związek z tarczycą?
Daria

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

Odnośnik do komentarza

Witam ja też mam problem z tarczycą (niedoczynność) a choroba zaczęła się od urodzenia mojego synka, z chorobą walczę już od roku, za pierwszym razem badania wyszły źle ale później jak już dostałam leki Letrox 50 i jem go raz pół raz całą wyniki wyszły ok ale od jakiegoś czasu a tak mniej więcej od 2-3 miesięcy mam problemy z bólami w klatce piersiowej czasem są to tylko takie bóle po prawej stronie pod piersią czasem po lewej i też mam takie wrażenie jak bym miała zaraz zemdleć lub przestać oddychać ale po jakimś czasie to mija i robię się strasznie senna. Dzwoniłam do endokrynologa i wizytę mam za tydzień ale czy to jest możliwe aby to było od tarczycy ??

Odnośnik do komentarza
Gość pogo_pogo

może być kaszel, w książce o tym jak żyć z hashimoto, jest to wymienione. bóle w klatce na pewno mogą być przy euthyroxie. ponoć wiele przypadłości wiążę się właśnie z braniem leków na tarczyce, choć producent nie wymieni wszystkich w ulotce, żeby nie odstraszać. ginekolog mówiła, że od tych tabletek następuje przebudowa tkanki piersiowej, tak samo jak fryzjerzy mówią, że włosy nie najlepiej znoszą tą kurację. mam porównanie, rok temu przy nadczynności musiałam odstawić na miesiąc tab., nie pamiętam kiedy się ost. tak zajebiście czułam. tylko potem wejście w niedoczynność i powrót do tab., niestety. ciekawe jak sie człowiek czuje zażywając sproszkowaną tarczycę od świnek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...