Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja rezonansu kolana


anetaszsz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możecie pomóc zinterpretować mój wynik? Ładnie proszę:-)

"Głęboki zachyłek górny ciała tłuszczowego Hoffy. Fald maziówkowy rzepki przyśrodkowy. Nasilone zmiany o typie chondromalacji i chondropatii chrząstki rzepki i kości udowej na poziomie SRU, ubytki chrząstki obejmują odcinkową całą grubość chrząstki z widoczną przebudową pod chrzęstną. Nierówna chrząstka stawowa w przedziale przyśrodkowym. Poza tym chrząstka stawowa o zachowanej ciągłości, bez zmian. Kąt chrzęstny wcięcia udowego SRU 156st. Rzepka ustawiona prawidłowo. Więzadło poboczne piszczelowe pogrubiałe na całej długości, szczególnie w bliższej części , poza tym bez zmian. Więzadło poboczne strzałkowe o zachowanej ciągłości, bez zmian. Więzadło rzepki, ścięgno m czworogłowego uda i troczki rzepki o zachowanej ciągłości , bez zmian. Więzadło krzyżowe przednie i tylne o zachowanej ciągłości, bez zmian. Łąkotka boczna-tarczowata. Łąkotka przyśrodkowa ma obniżoną wysokość w rogu tylnym ze zmianami degeneracyjnymi II na tej wysokości, cechy uszkodzenia rogu na wysokości przyczepu więzadła poprzecznego kolana. "

Czy czeka mnie tylko rehabilitacja, czy nie obędzie się bez zabiegu?

Odnośnik do komentarza

To są wyniki znane mi od dwóch dni, dopiero w przyszłym tygodniu widzę się z ortopedą. Jestem po urazie - skręcenie stawu skokowego i uraz przyczepu i ścięgien Achillesa, choć nic nie było przerwane. Podczas tego urazu upadłam też na kolano. Mam stwierdzoną niestabilność kolana poprzez wiotkie więzadło strzałkowe naciągnięte podczas urazu.
A ten wynik rezonansu kwalifikuje mnie pewnie do artroskopii, tak?
Czy z tych wyników widać jakieś rzeczy, które mogły się pojawić po tym urazie?

Odnośnik do komentarza

Tak, jak pisałam wcześniej-najpierw skręcona kostka i uraz przyczepu i ścięgien Achillesa, noga w ortezie ponad 6 tygodni, miedzy czasie zaczęło kolano przeskakiwać podczas chodzenia i jest strasznie niestabilne, tak jakby się chwiało całe kolano, straszne uczucie:(
Przeszłam rehabilitację stopy, teraz na maxa zaczynam rehabilitację kolana, a niedawno odebrałam wynik tegoż rezonansu...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...