Skocz do zawartości
Forum

Bóle brzucha i wzdęcia po ropnym zapaleniu jajników i zapaleniu otrzewnej


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 4 lata temu przeszłam ropne zapalenie jajników,zapalenie otrzewnej miednicy mniejszej w związku z tym miałam operację.Wszystko zostało na miejscu,założono mi drenaż.Posiew wykazał brak bakterii,brak chlamydi więc nie wiadomo co spowodowało aż taki stan zapalny.Po operacji przez około 1,5 roku praktycznie ciągle byłam na antybiotyku,gdyż lekarz prowadzący twierdził,że nawraca mi zapalenie.Bolał mnie dół brzucha,miałam stany podgorączkowe jednak badania CRP i OB nie wskazywały na stan zapalny.Zmieniłam lekarza,który stwierdził,że brzuch mnie ma prawo boleć po takiej operacji,zastosował krótką terapię hormonalną,po której nie było żadnej różnicy.Brzuch pobolewa mnie często,ale nie jest to ból,który nie dawałby mi normalnie żyć,nie łykam żadnych tabletek.Męczą mnie wzdęcia,czasami bolą mnie też krzyże.Problemy ze wzdęciami zaczęły mi się zaraz po operacji,podobno coś dostałam,żeby gazy się nie gromadziły i od tego czasu mam z tym problem.Wcześniej nic takiego nie miało miejsca.Proszę o poradę jakie badania zrobić,gdzie szukać przyczyny tych bóli.Boję się panicznie nawrotu ropnego zapalenia.dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety w ramach porady internetowej ciężko jest odpowiedzieć na pytanie jaka jest przyczyna Twoich objawów. Tym bardziej, że jesteś pod stałą kontrolą specjalistów, którzy przy pomocy licznych badań dodatkowych nie są w stanie postawić konkretnej diagnozy. Ze względu jednak na Twoje objawy (ból, wzdęcia) powinnaś skonsultować się ze specjalistą gastroenterologiem. Istnieje bowiem taka szansa, że Twoje dolegliwości są wynikiem zaburzeń przewodu pokarmowego. By to jednak ocenić konieczne jest wykonanie dokładnej diagnostyki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...