Skocz do zawartości
Forum

Jak walczyć z pokrzywką idiopatyczną?


Gość biana

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ktoś z Was borykał sie z pokrzywką idiopatyczną błagam o pomoc. Zdiagnozowano ją u mojej trzyletniej córki, byłam już u kilku lekarzy i przeszłam chyba większość dostępnych farmaceutyków. Większość tych środków nie przynosi ulgi, no może najlepsze efekty daje podawanie zestawu z***+f** w kroplach+r***, ale też tylko trochę łagodzi objawy. Zrobiłam testy z krwi, z których wynika, że praktycznie na wszystkie badane tam alergeny jest wrażliwa (orzechy, jaja, gluten, wszelkie mąki, nawet ryż i ziemniaki). Niestety nawet stosując bardzo restrykcyjną dietę całymi tygodniami, moje dziecko i tak jest wysypane, dlatego myslę, że ta pokrzywa to nie od pokarmu (myślę czasem,że to na tle stresowym. Najgopsze jest to, że mała bardzo cierpi, ostatnio praktycznie cały czas jest obsypana straszną swędzącą grudkowatą wysypką, i nic jużnie przynosi ulgi, nawet podanie sterydu (lekarz zalecił e**** przez 5 dni) a ostatnio przez pierwsze trzy dni kuracji było lepiej a czwartego dnia wysypało ja tak bardzo jakby w ogóle tego e*** nie brała. Jestem załamana, bo nie mogę dojść co ją tak alergizuje. Proszę o każdą możliwą poradę, od polecenia dobrego lekarza aż po jakieś alternatywne sposoby leczenia, cokolwiek, czego mogłabym się uchwycić.

Odnośnik do komentarza
Gość FuTuReLooK

A próbowałś zmienić proszek do prania? Albo zmiękczacz? Albo ubrać córeczkę w ubrania z innego materiału? Czy mała pędziłą kiedyś dłuższy czas w innym miejscu, np na wsi i czy to jej pomogło? Taki przypadek to właściwie n konsultację z jakimś profesorem immunologii....

Odnośnik do komentarza
Gość alergieee

Witam potrzebuje fachowej pmocy dotyczacej badan na alergie typu pokrzywka. jade za tydzien do bydgoszczy z zagranicy. na 5 dni,tylko tyle moge.. gdzie powinnam sie zglosic do dobrego specjalisty i o jakie badania moge poprosic?poniewaz ciezko trafic na dobrego specjaliste bylam juz u niejednego to nawet mi testow zrobili tylko stala gadka a to poczekajmy a to niewiadomo co to jest...wiem juz ze jest to pokrzywka ale niewiadomo jaki rodzaj. gdzie powinnam sie udac do dobrego specjalisty i jakie konkretnie powinnam zrobic badania,na co?wiem jeszcze ze w poznaniu jest jedna taka klinika ktora robi testy z krwi na roznego rodzaju konserwanty uczulajace. prosze o pomoc gdzie sie udac i co zbadac ?

Odnośnik do komentarza

Powinnaś isc do alergologa i zrobić testy alergologiczne tylko nie wiem czy w 5 dni zdążysz. Pokrzywka może byc idopatyczna czyli bez wyraźnej przyczy ( ja mam taka) w jej przyapdku dostaje tylko leki które stosujesz doraźnie...

Odnośnik do komentarza

~alergieee
Witam potrzebuje fachowej pmocy dotyczacej badan na alergie typu pokrzywka. jade za tydzien do bydgoszczy z zagranicy. na 5 dni,tylko tyle moge.. gdzie powinnam sie zglosic do dobrego specjalisty i o jakie badania moge poprosic?poniewaz ciezko trafic na dobrego specjaliste bylam juz u niejednego to nawet mi testow zrobili tylko stala gadka a to poczekajmy a to niewiadomo co to jest...wiem juz ze jest to pokrzywka ale niewiadomo jaki rodzaj. gdzie powinnam sie udac do dobrego specjalisty i jakie konkretnie powinnam zrobic badania,na co?wiem jeszcze ze w poznaniu jest jedna taka klinika ktora robi testy z krwi na roznego rodzaju konserwanty uczulajace. prosze o pomoc gdzie sie udac i co zbadac ?

Witam!
W celu diagnostyki przyczyny występowania pokrzywki powinna Pani udać się na wizytę do specjalisty alergologa, który przeprowadzi testy skórne. Nie można wykluczyć innego podłoża występujących objawów. W przypadku braku ustalenia przyczyny lekarz zaleci leczenie objawowe. Wizytę u specjalisty warto umówić wcześniej ze względu na prawdopodobieństwo długiej kolejki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...